test
17 Haziran 2024
No menu items!
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
Ana SayfaHaberlerFirma HaberleriToyota Hilux, Uluslararası Pick-up Ödülü'nü (IPUA) kazandı.

Toyota Hilux, Uluslararası Pick-up Ödülü’nü (IPUA) kazandı.

Toyota Hilux, 2022-2023 yılı için verilen, 6. Uluslararası Pick-up Ödülü'nün kazananı olarak açıklandı. Fransa'nın Lyon kentinde, 2009'dan beri her iki yılda bir düzenlenen  Solutrans 2021 fuarında verilen prestijli ödül, Toyota'nın Avrupa'nın hafif ticari araç işlerindeki konumunu daha da güçlendirdi. Uluslararası yılın pikabı jürisi Toyota Hilux'u, sadece yeni, güçlü ve pürüzsüz güç aktarma organı, hassas kullanımı ve tabii ki efsanevi kalite, dayanıklılık ve güvenilirliği (QDR) ile değil, aynı zamanda dünyanın büyüyen çift kullanımlı, eğlence ve kentsel pazarlarında giderek artan çekiciliğine birden fazla ödülü layık gördü.

Toyota Hilux, 2022-2023 yılı için verilen, 6. Uluslararası Pick-up Ödülü’nün kazananı olarak açıklandı. Fransa’nın Lyon kentinde, 2009’dan beri her iki yılda bir düzenlenen  Solutrans 2021 fuarında verilen prestijli ödül, Toyota’nın Avrupa’nın hafif ticari araç işlerindeki konumunu daha da güçlendirdi.

Uluslararası yılın pikabı jürisi Toyota Hilux’u, sadece yeni, güçlü ve pürüzsüz güç aktarma organı, hassas kullanımı ve tabii ki efsanevi kalite, dayanıklılık ve güvenilirliği (QDR) ile değil, aynı zamanda dünyanın büyüyen çift kullanımlı, eğlence ve kentsel pazarlarında giderek artan çekiciliğine birden fazla ödülü layık gördü.

Toyota Motor Avrupa Satış, Pazarlama ve Müşteri Deneyimi Başkan Yardımcısı Didier Gambart, başarı hakkında şu yorumda bulundu.

50 yılı aşkın bir geçmişe sahip olan Hilux, her zaman üstün kalite, dayanıklılık ve güvenilirliğin yanı sıra çok yetenekli Off-road performansını temsil etmiştir.  Şimdi, en yeni Hilux ile motor serisini, daha da fazla incelik ve güç sunan yeni 2,8 litrelik dizel ile genişleterek, yalnızca güçlü bir motor değil, aynı zamanda bir eğlence aracı da isteyen müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamamıza olanak sağladık.  Dolayısıyla bizim için bu ödül, Hilux’un doğasında bulunan tüm niteliklerin ve daha da fazla kapasitenin tanınmasıdır.”

21 Mart 1968, Japonya birinci nesil Hilux’un piyasaya sürülmesine tanık oldu ve bir yıl sonra model Avrupa pazarına sunuldu. O zamandan beri Hilux pikabı, Toyota serisindeki en başarılı modellerden biri haline geldi.

Kalitesi, Dayanıklılığı ve Güvenilirliği (QDR) ile tanınan durdurulamaz Hilux, Kuzey Kutbu, İzlanda volkanları ve Antarktika kıtasını fethederek yenilmezliğini defalarca kanıtladı ve ayrıca Dakar Rallisinde podyum finişleri elde etti.

Bugün Hilux, altı farklı ülkede üretilmekte ve dünya genelinde 180 ülke ve bölgede satışa sunulmaktadır.  Dünya çapında 18 milyondan fazla satılan bu araç, dünyanın en sevilen pikapların dan biridir.

Kazanılan ödüller, Toyota’nın Avrupa’da LCV performansını geliştirmeye odaklanması ve çabaları, Toyota’nın PROACE CITY ile yeni segmente LCV genişlemesi, PROACE ELECTRIC & PROACE CITY ELECTRIC ile ticari araçlarda yeni dönem ve iyileştirilmiş 2.8 litrelik güç aktarma organları ile güçlendirilmiş Hilux ve Off road performansı verilen önemi belirtmiştir.

Tüm bu etkileyici ürünlerle Toyota, 2023 yılına kadar %5’lik hafif ticari araç pazar payına ulaşmayı hedefliyor.

Rekreasyon ve Doğa Sporları

 

 

İLGİLİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

SON EKLENENLER

Recent Comments