test
25 Haziran 2024
No menu items!
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
Ana SayfaOutdoorDoğa SporlarıYeşilay Bisiklet Turu

Yeşilay Bisiklet Turu

10. Yeşilay Bisiklet Turu 22 Mayıs Pazar günü gerçekleşecek. Yeşilay, tüm Türkiye’yi sağlıklı yaşam için pedal çevirmeye davet ediyor. Yeşilay, Türkiye ve dünyada bağımlılıklarla mücadele konusunda farkındalık yaratmak hedefiyle 10. Yeşilay Bisiklet Turu’nu düzenliyor. Türkiye’nin ve dünyanın birçok noktasında aynı gün düzenlenecek turun İstanbul ayağı, Bisikletliler Derneği ile birlikte organize ediliyor. Bisiklet turuna amatör ya da profesyonel herkes katılabiliyor. İstanbul ayağı tarihi yarımadada gerçekleşecek tur için kayıtlar www.yesilaybisikletturu.com web sitesinden yapılıyor. 11.00- 14.00 saatleri arasında devam edecek bisiklet turunun sonunda yapılan çekilişle kazanan 10 kişiye bisiklet hediye edilecek. 

10. Yeşilay Bisiklet Turu 22 Mayıs Pazar günü gerçekleşecek. Tüm Türkiye’yi sağlıklı yaşam için pedal çevirmeye davet ediyor. Türkiye ve dünyada bağımlılıklarla mücadele konusunda farkındalık yaratmak hedefiyle 10. Yeşilay Bisiklet Turu’nu düzenliyor. Türkiye’nin ve dünyanın birçok noktasında aynı gün düzenlenecek turun İstanbul ayağı, Bisikletliler Derneği ile birlikte organize ediliyor. Bisiklet turuna amatör ya da profesyonel herkes katılabiliyor. İstanbul ayağı tarihi yarımadada gerçekleşecek tur için kayıtlar www.yesilaybisikletturu.com web sitesinden yapılıyor. 11.00- 14.00 saatleri arasında devam edecek bisiklet turunun sonunda yapılan çekilişle kazanan 10 kişiye bisiklet hediye edilecek.

İyi ve sağlıklı yaşam alışkanlıkları içinde sporun çok büyük bir öneme sahip olduğunu belirten Yeşilay Genel Başkanı Prof. Dr. Mücahit Öztürk şunları ifade etti:

Tarihi Yarımada Yeşilay Bisiklet Turu
Tarihi Yarımada Yeşilay Bisiklet Turu

“Yeşilay olarak bir asrı aşkın süredir bağımlılıklarla aralıksız mücadele ediyor; her bireyin iyi ve sağlıklı yaşaması hedefiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu çalışmalarımız içinde kuşkusuz ki sportif faaliyetlerin ayrı bir yeri var. Spor yapma alışkanlığının hem önleme çalışmalarına hem de rehabilitasyon süreçlerine çok katkı sağladığını biliyoruz. Bu kapsamda 7’den 70’e herkesin dâhil olabileceği pek çok etkinliğimiz oluyor. Bu yıl 10’uncu kez düzenleyeceğimiz Yeşilay Bisiklet Turu da bunlardan birisi. İki yıldır pandemi sebebiyle gerçekleştiremediğimiz etkinliğimizi bu yıl yeniden düzenleyeceğimiz için çok heyecanlıyız ve çok sayıda insana ulaşmayı hedefliyoruz. Bisikletliler Derneğine iş birliği için teşekkür ediyor; tarihi yarımadanın keyfini pedal çevirerek çıkarmak isteyen herkesi 22 Mayıs Pazar günü bizimle birlikte olmaya davet ediyoruz.”

TUR PROGRAMI

Geleneksel hale gelen Yeşilay Bisiklet Turu’na her yıl amatör ve profesyonel sporcular yoğun ilgi gösteriyor. Binlerce bisikletli iyi ve sağlıklı yaşam için pedal çeviriyor.

Tarihi Yarımada Yeşilay Bisiklet Turu

Sepetçiler Kasrı’nda ikramlar ile güne başlayan bisiklet severler, saat 11.00’da start alacaklar. Çatladıkapı, Yenikapı, Aksaray, Vatan Caddesi, Edirnekapı, Balat, Unkapanı Köprüsü, Eminönü rotasında ilerleyerek başlangıç noktasına geri dönecekler.

Tarihi Yarımada Yeşilay Bisiklet Turu
Tarihi Yarımada Yeşilay Bisiklet Turu

İstanbul’da Sepetçiler Kasrı’ndan Başlayacak Bisiklet Programı

  •  09.30-11.00 Buluşma Saati ve İkramlar
  •  11.00-14.00 Tarihi Yarımada Turu
  •  14.00-14.30 Hediye Bisiklet Çekilişi ve Ödül Töreni

Ödüller

Tarihi Yarımada Bisiklet Turu’nda katılımcılara çekilişle 10 adet bisiklet hediye edilecektir.

Doğaya Kanat Açtık

 

 

 

İLGİLİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

SON EKLENENLER

Recent Comments