test
17 Haziran 2024
No menu items!
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
Ana SayfaHaberlerOutdoor HaberleriUNWTO, Turizmi Kurtarma Hamlesi

UNWTO, Turizmi Kurtarma Hamlesi

UNWTO ( Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü) ile Asya Kalkınma Bankası daha iyi bir turizm planlaması ve yönetimi için big data - verilerinin toplanması ve kullanılmasına dair bir rapor hazırladı.

UNWTO ve Asya Kalkınma Bankası’ndan Turizmi Kurtarma Hamlesi. UNWTO ( Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü) ile Asya Kalkınma Bankası daha iyi bir turizm planlaması ve yönetimi için big data – verilerinin toplanması ve kullanılmasına dair bir rapor hazırladı.

Asya ve Pasifik bölgesini içeren raporda toplanan verilerin turizmin ekonomik, sosyal ve çevresel boyutlarının ölçülmesinde önemli bir rol oynayacağı belirtiliyor.

2019  – 2021 yılları arasında süren ve halen devam eden Covid-19 pandemisi sürecinde büyük zarar gören turizm sektörü toparlanmak için büyük çaba sarf ediyor. Gitgide dijitalleşen ve hızla değişen bir ortamda big data –  verilerinin sektörün çabalarını destekleyeceği düşünülüyor.

Toplanan verilerin değişen tüketici davranış ve taleplerini daha iyi anlamak, hedef pazarları iyileştirmek gibi amaçlar ile kullanılması öngörülüyor. Diğer taraftan verilerin gizliliği ve güvenirliği ile yetersiz bilgi teknolojileri altyapısı ve erişilebilirlik altyapıları engeller big-data verilerinin kullanılmasında önemli zorluklar olarak karşımıza çıkıyor.

UNWTO HAKKINDA ( Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü)

UNWTO’nun liderlik vizyonu, turizmin karşı karşıya olduğu en acil zorlukları kabul eder ve sektörün bunların üstesinden gelme ve sorumlu turizmin 17 Sürdürülebilir Kalkınma Hedefinin ilerletilmesi için sunduğu fırsatlar dahil olmak üzere daha geniş pozitif değişimi sağlama yeteneğini tanımlar

  • İnovasyonu kutlayarak ve sektörün dijital dönüşümüne öncülük ederek turizmi daha akıllı hale getirmek
  • Yatırımı ve girişimciliği teşvik ederek turizmi her düzeyde daha rekabetçi hale getirmek
  • Daha fazla ve daha iyi iş yaratmak ve ilgili eğitim sağlamak
  • Güvenli ve sorunsuz seyahati teşvik etmek
  • Kültürel ve doğal mirası korumak ve toplulukları hem ekonomik hem de sosyal olarak desteklemek için turizmin eşsiz potansiyelini kullanmak

Ekoterapi, İnsan-Doğa Arasındaki Karşılıklı Şifa

 

İLGİLİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

SON EKLENENLER

Recent Comments