test
19 Haziran 2024
No menu items!
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
Ana SayfaGezi RehberiRotalarUludağ Milli Parkı Kamp ve Piknik Alanları

Uludağ Milli Parkı Kamp ve Piknik Alanları

Kış sporları deyince akla gelen ilk noktalardan biri olan Uludağ, muhteşem doğası ve eşsiz manzaraları ile yalnızca kış aylarında değil dört mevsim ziyaretçilerin ilgisini çekiyor. Yaklaşan bahar aylarında hem rahatlamak hem de tabiatın huzur veren atmosferini yaşamak isteyenler için Uludağ Milli Parkı'nda günübirlik ve konaklamalı olarak kalabileceğiniz birçok alan bulunuyor.

Kış sporları deyince akla gelen ilk noktalardan biri olan Uludağ, muhteşem doğası ve eşsiz manzaraları ile yalnızca kış aylarında değil dört mevsim ziyaretçilerin ilgisini çekiyor. Yaklaşan bahar aylarında hem rahatlamak hem de tabiatın huzur veren atmosferini yaşamak isteyenler için Uludağ Milli Parkı’nda günübirlik ve konaklamalı olarak kalabileceğiniz birçok alan bulunuyor.

Karabelen: Uludağ Milli Parkı ana girişinde ve Bursa’ya 22 kilometre uzaklıkta bulunan Karabelen yaylası, piknik masaları, çeşmeler ve wc gibi hizmetleri ile günübirlik kullanıma oldukça uygundur. Gişelerden hemen önce sağa sapan yol ise Bağlı ve Soğukpınar köylerine inmektedir.

Kirazlıyayla: Şehir merkezinden 25 kilometre uzaklıktaki Kirazlıyayla, aynı zamanda Sarıalan ve oteller bölgesine ulaşımda da geçiş noktasıdır. Otel ve kamuya ait bir misafirhane ile Milli Park Müdürlüğü hizmet binalarının bulunduğu Kirazlıyayla’da bahar aylarında su ile kaplı Gölcük mevkii veya sanatoryum göletine doğa yürüyüşleri yapılabilmektedir.

Sarıalan: Teleferiğin son istasyonunun bulunduğu 1.650 metre yükseklikteki Sarıalan’da çadır kamp alanı, bungalovlar, barakalar, et-mangal lokantaları, hediyelik eşya satış dükkânları, çocuk oyun alanları ile cami bulunmaktadır. Ayrıca Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü’ne ait bungalov ve barakalar Temmuz-Eylül ayları arasında 15’er günlük zaman aralıklarında kiralanabilmektedir.

Çobankaya: Çobankaya’ya oteller Bölgesinden karayolu veya Sarıalan’dan orman içi patikadan ulaşılmaktadır. Çobankaya orman içi kamp ve dinlenme alanında Kızılay aile kampı, kır gazinosu ve satış büfesi, Milli Park Müdürlüğü’ne ait işçi pansiyonu bulunmakta ve sıhhi tesis kompleksi (banyo, wc), cami gibi hizmetler sağlanmaktadır. Ayrıca Softaboğan şelalesine uzanan doğa yürüyüş parkuru da bu mevkiden geçmektedir.

Bakacak: Açık havalarda Bursa ve Marmara denizinin seyredilebildiği önemli bir manzara seyir noktası olan  Bakacak’a oteller bölgesinden araçla ulaşabiliniz.

Kaynak: https://www.kulturportali.gov.tr/

Resimlerin kaynağı: http://uludag.tabiat.gov.tr/

 

İLGİLİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

SON EKLENENLER

Recent Comments