test
17 Haziran 2024
No menu items!
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
Ana SayfaOutdoorDoğa ve ÇevreSWISS DAYS ISTANBUL 2022

SWISS DAYS ISTANBUL 2022

SWISS DAYS ISTANBUL 2022, 23-25 Eylül’de Yeniden İstanbul’da… SWISS DAYS ISTANBUL 2022 “Sürdürülebilir bir Gelecek Tasarlamak” teması altında fark yaratacak etkinlik ve fırsatlarla dolu bir hafta sonu sunuyor! İstanbul'daki İsviçre Başkonsolosluğu, Swiss Business Hub Türkiye (İstanbul’daki İsviçre’nin İhracat ve Yatırım Ofisi) ve Swiss Chamber of Commerce in Türkiye (Türkiye’de İsviçre Ticaret Odası Derneği) İsviçre 2022 Günlerini (Swiss Days 2022) İstanbul'da ikinci kez 23-25 Eylül 2022 tarihleri arasında Yapı Kredi bomontiada’da düzenleyecek.

SWISS DAYS ISTANBUL 2022, 23-25 Eylül’de Yeniden İstanbul’da…

SWISS DAYS ISTANBUL 2022 “Sürdürülebilir bir Gelecek Tasarlamak” teması altında fark yaratacak etkinlik ve fırsatlarla dolu bir hafta sonu sunuyor!

İstanbul’daki İsviçre Başkonsolosluğu, Swiss Business Hub Türkiye (İstanbul’daki İsviçre’nin İhracat ve Yatırım Ofisi) ve Swiss Chamber of Commerce in Türkiye (Türkiye’de İsviçre Ticaret Odası Derneği) İsviçre 2022 Günlerini (Swiss Days 2022) İstanbul’da ikinci kez 23-25 Eylül 2022 tarihleri arasında Yapı Kredi bomontiada’da düzenleyecek.

2019 senesinde ilk kez düzenlenen Swiss Days Istanbul, pandemi dönemi sonrasında “Sürdürülebilir bir Gelecek Tasarlamak” teması altında Swiss Days Istanbul 2022 olarak “bir kez daha İsviçre’yi ve İsviçre şirket ve markalarını tanıtmak amacıyla düzenleniyor. Swiss Days Istanbul 2022, İsviçre sanatını, kültürünü, gastronomisini, teknolojisini, eğitimini ve daha fazlasını tekrardan İstanbul’da gerçekleştireceği benzersiz bir platform ile sunmaya hazırlanıyor.

Yenilik ve sürdürülebilirlikte öncü olarak öne çıkmaya hazırlanan İsviçre Günleri’nin teması da bu yıl “Sürdürülebilir Bir Gelecek Tasarlamak” olarak belirlendi. Etkinlik, dünyayı korumanın önemini vurgulamakla birlikte, bu konudaki genel farkındalığı, her bireyin potansiyelini ve sorumluluğunun önemini ve bu alanda teknoloji ve inovasyonun oynadığı rolü artırmayı amaçlıyor.

Festival boyunca, çevre için sürdürülebilir bir geleceği teşvik etmek için Türkiye ile İsviçre arasındaki mevcut işbirlikleri ve potansiyelini geliştirmenin yolları gösterilecek.

Mavi Bir Dünyada, Yeşil Bir Ekonomi” sloganı ile düzenlenen “İsviçre Türkiye Ekonomik Forum” da, 23 Eylül 2022’de Yapı Kredi bomontiada’da gerçekleşecek. İsviçre Türkiye Ekonomik Forumun açılış konuşmalarını Türkiye’de İsviçre Ticaret Odası Derneği Başkanı Arpat Şenocak ile İsviçre Büyükelçisi H. E. Jean-Daniel Ruch yapacak. Uluslararası çapta alanının önde gelen isimlerinden United Nations Industrial Development Organization (UNIDO) Çevre Dairesi Başkan Yardımcısı Nilgün Taş, Zurich Türkiye CEO’su Yılmaz Yıldız, Oris Bölge Direktörü Marco Gemperli, Kadir Has Üniversitesi İktisat Profesörü Prof. Dr. Erinç Yeldan, DenizTemiz Derneği/TURMEPA Eski Yönetim Kurulu Başkanı Tezcan Yaramancı, İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Dildar Edin ve Yeşil ve Dijital dönüşüm/TÜSİAD Genel Sekreter Yardımcısı Nurşen Numanoğlu da Swiss Days Istanbul 2022 kapsamında yapılacak İsviçre Türkiye Ekonomik Forum’da yerini alacak.

24 Eylül Cumartesi Akşamı, Kariyer Günleri ve genç İsviçrelileri karşılama etkinliğinden sonra 2020’de İsviçre Müzik Ödülü’nü kazanan ünlü İsviçreli şarkıcı Naomi Lareine katılımcılara konser verecek.

Swiss Days Istanbul 2022, İstanbul’un en özel ve çok kültürlü mekânı Yapı Kredi bomontiada’da farklı atölye çalışmaları, konferanslar, seminerler, konserler, eğlenceli aktiviteler ve katılımcı standları ile düzenlenecek üç günlük mini İsviçre Expo, sergilenebilir ve satılabilir ürünlerin yanı sıra potansiyel yerel iş ortakları ile şehrin ilgi odağı olacak.

Swiss Days Istanbul 2022 düzenleyici ve ortakları arasında, İsviçre Başkonsolosluğu, Swiss Business Hub Türkiye, Türkiye’de İsviçre Ticaret Odası Derneği, Yapı Kredi bomontiada, dDf, Swiss Tourism, Şişli Belediyesi ve Privée PR gibi saygın iş ve kültürel şirket ve dernekler bulunuyor.

Swiss Days başlamadan… 

12-13 Eylül tarihleri arasında İsviçre’den gelecek Gurme şef Jean-Marc Soldati ve Bahçeşehir Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Gastronomi ve Mutfak Sanatları birlikte birbirinden farklı ve lezzetli etkinliklere imza atacak.

İsviçre’nin bir klasiği olan Raclette peyniri de ayrıca öncesinde tanıtılıyor olacak. Cordon Bleu’dan İsviçreli Şef Erich Ruppen, İsviçre mutfağına özgü bazı lezzetleri, 19-25 Eylül tarihleri arasında misafirlerine sunmaları için bomontiada’da bulunan restoranların menülerine ekledi.

No More Lies, Eylül ayı başında Şişli semtinde Sürdürülebilir bir Gelecek Tasarlamak” temalı iki büyük duvar resmi oluşturacak. No More Lies, bomontiada’daki İsviçre Köyüne yerleştirilmek üzere üç büyük tuval daha planlıyor.

Swiss Days 2022

23-25 Eylül 2022, Yapı Kredi bomontiada, İstanbul

Etkinlik Takvimi 

İLGİLİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

SON EKLENENLER

Recent Comments