test
19 Haziran 2024
No menu items!
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

ROTALAR

Birbirinden özel coğrafyalarında zengin bir kültüre ev sahipliği yapan Anadolu; gezginleri, içinde barındırdığı en güzel rotaları keşfe davet ediyor. Büyüleyici atmosferleri, efsanevi rivayetleri ve tarihe tanıklık eden hikayeleriyle Güney’de Gap, hemen üzerinde Doğu Anadolu ve İç Anadolu da Kapadokya turları; 4 ay taksit erteleme ve vade farksıztaksit imkanları ile birlikte Tatilbudur.com’dasizi bekliyor! 

Keşfe hazır büyüleyici rotalar.

Birbirinden özel coğrafyalarında zengin bir kültüre ev sahipliği yapan Anadolu; gezginleri, içinde barındırdığı en güzel rotalar ı keşfe davet ediyor. Büyüleyici atmosferleri, efsanevi rivayetleri ve tarihe tanıklık eden hikayeleriyle Güney’de Gap, hemen üzerinde Doğu Anadolu ve İç Anadolu da Kapadokya turları; 4 ay taksit erteleme ve vade farksıztaksit imkanları ile birlikte Tatilbudur.com’dasizi bekliyor!

Rotalar – Şanlıurfa Göbeklitepe

Medeniyetin beşiği ve etnik yapısındaki zenginliğiyle Adıyaman, Mardin, Urfa ve Gaziantep, bölgenin son dönemlerde özellikle öne çıkan yapısı Göbeklitepe, Harran ve Şanlıurfa, gurme durağı Hatay ve klasik Gap Turları ile Eylül-Ekim ve Kasım’a uygun en ideal rotalar Tatilbudur.com’da. Hava yolu ve kara yolu seyahat, konaklamalı ve günübirlik tatil seçenekleriyle yer alan turlar; İş Bankası, Yapıkredi ve World kartlara özel 4 ay taksit erteleme ve vade farksız 12 ye varan taksit imkanları ile gezginleri avantajlı keşif turlarına davet ediyor.

Tarihin en eski yerleşim yerlerinden biri olan, çok kültürlü etnik yapısı ile misafirlerine kucak açan Adıyaman; Helenistik ve Roma döneminden kalan eserlerin adresi. Özellikle Kış’ın sert geçmesi nedeniyle Eylül-Ekim dönemlerinde turistlerin önceliği olan destinasyon; her gün binlerce turiste ev sahipliği yapıyor ve şeyhlerin şehri yeni misafirleri için de kapılarını aralıyor.

Hatay Antakya Mozaik Müzesi
Hatay Antakya Mozaik Müzesi
Türkiye’nin yemek ve mutfak kültürünü zenginleştiren, ünü ülkenin sınırlarını aşan gurme tatlarıyla öne çıkan Gaziantep, Urfa ve Hatay yeni misafirleri için sofralarına bir tabak daha koyuyor. Kebabından, köftesine, künefesinden baklavasına eşsiz tatlar servis için hazırlıyor. Damaklardaenfes tat bırakan lezzetleriyle ülkenin Güney’i misafirlerini bekliyor. 
İshakpaşa Sarayı
İshakpaşa Sarayı

Ülkemizin buz kenti olarak anılan Sarıkamış ve Kars bölgesi ise Ekim ve Kasım tarihlerinde keşfetmeyi sevenler için çokuygun. Kasım sonrasında kar ve don olaylarının artması nedeniyle Ekim ve Kasım başlarında bambaşka bir deneyim için misafirlerini bekleyen bölgede yine Erzurum, Doğubayazıt, İshakpaşa Sarayı, Van, Tunceli, Kemaliye, Divriği, Tatvan, Van Gölü ve Kuzey Mezopotamya turları da bu zamanları değerlendirmek çok kıymetli.

Rotalar, Amasya, Nevşehir, Kırşehir ve Kapadokya ise yılın her dönemi yerli ve yabancı turistler tarafındanilgi görse de aslında serinliği ve ılıman iklimiyle İlkbahar’da ve Sonbahar’da daha çoktercih ediliyor.
Rotalar, Amasya, Nevşehir, Kırşehir ve Kapadokya ise yılın her dönemi yerli ve yabancı turistler tarafındanilgi görse de aslında serinliği ve ılıman iklimiyle İlkbahar’da ve Sonbahar’da daha çoktercih ediliyor.

Anadolu’nun incisi, Türkiye’nin büyülü turizm destinasyonu, Amasya, Nevşehir, Kırşehir ve Kapadokya ise yılın her dönemi yerli ve yabancı turistler tarafındanilgi görse de aslında serinliği ve ılıman iklimiyle İlkbahar’da ve Sonbahar’da daha çoktercih ediliyor. Özellikle yürüyüş mesafelerinin uzun olması nedeniyle serin havaları keyifli bir kültür turu ile değerlendirmenin fırsatı TatilBudur Kültür Turlarından geçiyor.

Etkinlik Takvimi 

Önceki İçerikGastronomi Festivali
Sonraki İçerikDeniz Koruyucuları
İLGİLİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

SON EKLENENLER

Recent Comments