13 Nisan 2024
No menu items!
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Paintball vs Airsoft

Özellikle aksiyon meraklılarına hitap eden Paintball ve Airsoft oyunları, gerçeğe benzeyen silahların kullanılması, takım çalışması, taktik ve strateji gerektirmesi nedeniyle oyuncularına askeri bir operasyon hissi yaşatıyor.

Özellikle aksiyon meraklılarına hitap eden Paintball vs Airsoft oyunları, gerçeğe benzeyen silahların kullanılması, takım çalışması, taktik ve strateji gerektirmesi nedeniyle oyuncularına askeri bir operasyon hissi yaşatıyor. Her iki oyunda bunlar için tasarlanmış özel alanlarda ve özel ekipmanlar ile gerçekleştiriliyor.

Paintball vs airsoft’un arasındaki en dikkat çeken fark kullanılan tabancalar. Paintball’da boya ile hedef üzerinde iz bırakan, boya dolu jelatin kapsüllü tabancalar kullanılırken, Airsoft’ta plastik boncuk atan ve gerçeğine çok benzeyen tabancalar kullanılıyor.

Paintball tabancalarının gerçek olmadığı dışarıdan bakıldığında anlaşılabiliyor ama Airsoft tabancaları gerçeğine çok benziyor. Hatta ABD’de bunları kullanarak işlenmeye çalışılan suç eylemlerinde, suçlunun elindeki tabanca gerçek sanıldığından polisin vurduğu kişiler var.

Paintball vs Airsoft
Paintball vs Airsoft

Paintball’da güvenlik önlemleri ve koruyucu ekipmanlar oldukça fazla olduğundan yaralanma riski de düşük. Dolayısıyla güvenlik kurallarına uyulduğu sürece Paintball’u 12 yaş üzeri çocukların oynamasına dahi müsaade ediliyor. Diğer taraftan Airsoft tabancalarından atılan boncukların, göze, kulağa ve dişe gelmesi durumunda ciddi yaralanmalar ortaya çıkabiliyor. Bu nedenle Airsoft’u oynayanların en az 18 yaşında olmaları ve koruyucu ekipman kullanımına dikkat etmeleri isteniyor.

Airsoft nedir? Katılımcıların replika ateşli silahlarla fırlatılan yuvarlak metalik olmayan topaklar attıkları bir spordur. Tüm siteler oyunlarını farklı şekilde oynamayı tercih ettikleri için oyunların standart bir tanımı yoktur.

Paintball nedir? Paintball, oyuncuların, paintball işaretçisi adı verilen bir cihazdan hareket ettirilen, suda çözünür boya ve dışta jelatin kabuk (paintball) içeren kapsüller ile etiketleyerek rakiplerini ortadan kaldırmak için takımlar halinde veya bireysel olarak yarıştığı bir spordur.

Rekreasyon ve Doğa Sporları

 

İLGİLİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

SON EKLENENLER

Recent Comments