test
19 Haziran 2024
No menu items!
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
Ana SayfaOutdoorOutdoor GiyimÖZGÜR MASUR X PENTİ

ÖZGÜR MASUR X PENTİ

NOSTALJİK YAZLARA ÖZLEMLE HAYAT BULAN KOLEKSİYON: ÖZGÜR MASUR X PENTİ Türkiye’nin lider iç giyim markası Penti, moda sektöründe kadınları en iyi anlayan tasarımcılardan biri olan Özgür Masur ile özel bir plaj koleksiyonu için bir araya geldi. Penti’nin ilk tasarımcı iş birliği olan bu özel koleksiyon, Özgür Masur’un da ilk plaj koleksiyonu olma özelliği taşıyor.

Nostaljik yazlara özlemle hayat bulan koleksiyon, ÖZGÜR MASUR X PENTİ. Türkiye’nin lider iç giyim markası Penti, moda sektöründe kadınları en iyi anlayan tasarımcılardan biri olan Özgür Masur ile özel bir plaj koleksiyonu için bir araya geldi. Penti’nin ilk tasarımcı iş birliği olan bu özel koleksiyon, Özgür Masur’un da ilk plaj koleksiyonu olma özelliği taşıyor.

Uzun zamandır hayalini kurduğu plaj koleksiyonuna Penti ile hayat veren Özgür Masur, özlediği, arzuladığı, hafızalarından silinmeyen çocukluğunun yaz silüetlerini tasarımlarına yansıtıyor.

“80’ler sonu ve 90’lar başında yaşayanların hikayesi… Dönemin saplantılı direttiklerine inat bir geri dönme, en duygusal ve hatırlandığında yüzde samimi bir gülümseme ile gelen, uzaklara dalıp o anları anma isteği. Aile ile gidilen yaz tatillerinde, plajda walkman ile çıkan yeni albümleri dinlerken, şemsiyenin altında hafiften buruna gelen güneş kreminin pudramsı kokusu ve şarkı aralarındaki sessizlikte duyduğumuz denizin dalga hışırtısı… Kızgın güneşin altında bronzlaşmak için kıpkırmızı olduğumuz ve akşam güneşinde kum üzerine serdiğimiz havlunun üstünde, dönemin popüler müziğini dinleyerek uyuduğumuz ve ansızın hadi kalk diye yeni kesilen buz gibi karpuzla kendimize geldiğimiz müthiş bir mutluluk hikayesi…” Özgür Masur’un yaratım sürecinin duygularını tanımlıyor.

Özgür Masur X Penti plaj koleksiyonu, çocukluğumuzdaki yaz anılarını hatırlarken, dudağımıza konan tebessümü paylaştığımız izler taşıyor. Güçlü tasarım anlayışıyla plaj giyimini ustalıkla yorumlayan koleksiyon mayo, bikini, mayokini, kimono, pareoların yer aldığı 25 özel parçadan oluşuyor. Yazın vazgeçilmezi beyaz, neşeli fuşya, turuncu, mavi, yeşil, çarpıcı kırmızı ve leopar, köklerimize ait, modern dünyada da cazibesini koruyan ikat desenleri yanısıra olgunlaşmış renklerin ve doyumun simgesi güneş yanığı tonlarını da barındırıyor. Koleksiyon pratik çözümlerle mayoları tamamlayan, plaj parçalarını kişiselleştirilebilen farklı bağlama stilleri ile ön plana çıkartarak nostaljik yazları hatıralarında yaşatanlara selam gönderiyor.

Özgür Masur, ilk plaj koleksiyonunu “Bu koleksiyon benim çocukluğumdan müthiş derecede özlediğim ve arzuladığım, tebessümle bir iç çektiğim, hafızalarımda kalan bir hikaye. Lüks gibi kelimelerin konuşulmadığı, rahat ve aslında gerçek bohem diyebildiğim, özgüveni yüksek durumlar karşısında farkındalığa varınan, en olumsuz düşüncelere şu anki dönemden daha farklı yaklaşılan ve ilk pozitif düşüncenin kol gezdiği bir zaman dilimi. Eylül ayına, ayrılığın getirdiği özlemli bir hüzün…” şeklinde yorumluyor.

Özgür Masur X Penti plaj koleksiyonu Penti mağazaları ve penti.com’da.

Etkinlik Takvimi 

İLGİLİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

SON EKLENENLER

Recent Comments