17 Nisan 2024
No menu items!
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
Ana SayfaGezi RehberiSeyahat & Kültür & TurizmMuseum of the Future, Özel Olarak Giydirilen Emirates A380

Museum of the Future, Özel Olarak Giydirilen Emirates A380

Emirates, Dubai’nin gelecek vizyonunu gökyüzüne taşıyarak Museum of the Future’a özel olarak giydirilen A380’i görücüye çıkarıyor Emirates, Dubai’nin en yeni ikonik simgesi on A380’i süsleyecek Emirates, öncü konsept ve fikirlere ev sahipliği yapan Dubai’nin en yeni mimari simgesi ve merkezi Museum of the Future’a atfedilerek özel olarak giydirilen yeni A380’i tanıttı.

Emirates, Dubai’nin gelecek vizyonunu gökyüzüne taşıyarak Museum of the Future ’a özel olarak giydirilen A380’i görücüye çıkarıyor

Emirates, Dubai’nin en yeni ikonik simgesi on A380’i süsleyecek

Emirates, öncü konsept ve fikirlere ev sahipliği yapan Dubai’nin en yeni mimari simgesi ve merkezi Museum of the Future’a atfedilerek özel olarak giydirilen yeni A380’i tanıttı.

Bu heyecan verici yeni giydirmeyi taşıyan ilk Emirates A380 (A6-EVK) 4 Mayıs tarihinde Los Angeles uçuşunu gerçekleştirdi. Diğer dokuz kardeş uçak ise önümüzdeki haftalarda Emirates Engineering’deki özel Uçak Görünüm Merkezi tarafından kullanıma sunulacak ve Emirates’in Museum of the Future’a özel A380 uçakları Avrupa’nın yanı sıra Arap bölgesindeki önemli şehirlerdeki seyahat noktalarına seferler yapacak.

Bu inisiyatif havayolunun Dubai’nin gelişmekte olan teknolojiler için geleceğin lider şehri, bir inovasyon merkezi ve test ortamı olma vizyonunu destekleme konusundaki kararlılığının altını çiziyor. Ayrıca BAE’nin kalkınma ve ilerleme yolculuğundaki 50 yılına ışık tutuyor.

Yedi katlı, sütunsuz, torus formunda inşa edilen ve “dünyanın en güzel binası” unvanına layık görülen Museum of the Future, Dubai’nin belirleyici tasarım harikalarından biri olurken, dünyaya geleceğin olasılıklarını göstermek için ilham vermeyi amaçlıyor ve büyüleyici enstalasyon çalışmalarına ve futuristik deneyimlere ev sahipliği yapıyor. Binanın halka formunun oluşturduğu boşluk, bilinmeyeni ve keşfedilmemiş bilgiyi simgeliyor.

Müze aynı zamanda bilim insanları, düşünürler ve araştırmacıların özellikle sürdürülebilirlik, uzay, sağlık ve diğer kritik küresel sorunlar gibi alanlarda gelecekle ilgili cesur fikirlerine ve vizyonlarına hayat verecekleri bir geliştirme merkezi görevi görecek. Ayrıca, en yeni teknolojik keşiflerin test ve demonstrasyon çalışmalarının gerçekleştirildiği bir platform olacak ve yükselen start-up şirketleri ve köklü teknoloji şirketleri tarafından sürekli prototip geliştirilecek.

Halka formundaki, Arapça kaligrafi kaplamalı bu bina uçağın her iki tarafını da çevrelerken gövde kısmında “Journey to the future” (Geleceğe yolculuk) mesajı yer alıyor ve A380’de toplam 336 metrekarelik bir alanı kaplıyor. Ön cephesinde Şeyh Mohammed bin Rashid Al Maktoum’un sözleri yer alıyor. Havayolu toplam 10 adet A380 giydirmesi üretecek ve uçaklar önümüzdeki yıl dünya çapında 30’a yakın seyahat noktasına seferler gerçekleştirerek müzenin daha iyi bir gelecek yaratma mesajını taşıyacak.

Emirates Hakkında:

Dünyayı global merkezi olan Dubai aracılığıyla birbirine bağlayan, dünyanın en hızlı büyüyen havayolu şirketlerinden biridir. Bugüne kadar 500’ün üzerinde uluslararası ödül kazandı. Modern, verimli ve rahat uçaklarıyla 1987 yılından beri Türkiye’deki yolcularını Dubai üzerinden dünyaya bağlıyor. Emirates, ikonik çift katlı süperjumbo Airbus A380 ve Boeing 777 – 300ER uçakları ile İstanbul Havalimanı’ndan haftada toplam 17 sefer gerçekleştiriyor.

Detaylı bilgi için: www.emirates.com.tr

Tiny House Akımı

 

Önceki İçerikYazlık Konut Fiyatları
Sonraki İçerikKamp Çantası
İLGİLİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

SON EKLENENLER

Recent Comments