test
17 Haziran 2024
No menu items!
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
Ana SayfaGezi RehberiTurlarKars Çıldır Erzurum Turu

Kars Çıldır Erzurum Turu

Setur, Ocak ve Şubat aylarında yapılacak 3 günlük Kars, Çıldır, Erzurum turlarıyla, Erzurum, Sarıkamış, Kars, Çıldır Gölü, Kars Kalesi, Kars Sokakları, Ani Antik Kenti’ni kapsayan unutulmaz bir seyahat fırsatı sunuyor.

“Kars Çıldır Erzurum Turu” ile tarihe yolculuk. Setur, Ocak ve Şubat aylarında yapılacak 3 günlük Kars, Çıldır, Erzurum turlarıyla, Erzurum, Sarıkamış, Kars, Çıldır Gölü, Kars Kalesi, Kars Sokakları, Ani Antik Kenti’ni kapsayan unutulmaz bir seyahat fırsatı sunuyor.

Ocak ve Şubat aylarında tekrarlanacak olan bu 3 günlük tura katılan misafirler, 1243 Kösedağ Savaşı sonrasında yapılmış olan Çifte Minareli Medrese, Sarıkamış Şehitleri Anıtı ve Ani Harabeleri gibi tarihi yapıları da gezme ve görme fırsatı bulacaklar.

Erzurum Double Minaret Medresah / Kars Çıldır Erzurum Turu
Erzurum Double Minaret Medresah / Kars Çıldır Erzurum Turu

Ayrıca, ülkemizin yüksek rakımda bulunan tatlı su göllerinin en etkileyicilerinden birisi olan ve kış mevsiminde tamamıyla buz tutan Çıldır Gölü’nde kızakla gezerek bu beyaz güzelliğin büyüleyici ortamını butik tatil ile deneyimleyebilecekler.

Tur, Kars ziyareti ile başlayacak ve misafirler ilk gün Kars Müzesi’ni gezme, Ardahan, Çıldır Gölü’nde öğle yemeği ve ardından atlı kızak keyfi yapma, meşhur Kars gravyeri ve kaşarını tatma fırsatı bulacaklar.

İkinci gün, Kars merkezine 50 km uzaklıkta bulunan ve UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’ne dahil edilen, Kars denildiğinde ilk akla gelen* lokasyonlardan olan Ani Ören Yeri ziyareti ile başlayacak. Kent Surları, Ani Katedrali, Tigran Honents Kilisesi ve Türklerin bölgeyi fethinden sonra yapılan ve dolayısıyla Anadolu’nun ilk Camisi olan Manucehr Cami gezilecek. Ardınan misafirler kentin Ermenistan’ın başkenti olduğu dönemlerde çarşı olarak kullanılan caddesinde yürüyerek bir Ateşgede tapınağının izlerini arayacak. Gün boyunca 12 Havariler Kilisesi, Kars Kalesi, Namık Kemal Evi ve Taş Köprü’ye yapılacak ziyaretlerden sonra otelde alınacak akşam yemeğinin ardından Kafkas Halk Dans gösterisi izlenecek.

Üçüncü gün ilk ziyaret Sarıkamış Şehitleri Anıtı olacak ve sonra Sarıkamış Kayak Merkezi’ne geçilecek. Verilen serbest zamanda dileyenler telesiyej ile 1. zirveye doğru çıkarak sıcak içecekler eşliğinde doğanın tadını çıkarabilecekler. Öğle saatlerinde geçilecek Erzurum’da ilk durak meşhur* Cağ Kebabı olacaktır. Öğleden sonra Yakutiye Medresesi, Üç Kümbetler, Çifte Minareli Medrese ve Ulu Cami ziyaret edilecek. Seyahat, meşhur oltu taşından yapılma eserlerin satıldığı Taş Han ziyaretinin ardından İstanbul’a dönüş ile sona erecek.

Turla ilgili detaylar için Setur adresini tıklayınız.

*Setur’un 25.11.2021 tarihinde sosyal medya üzerinden yaptığı anket sonucuna göredir.

Rekreasyon ve Doğa Sporları

Önceki İçerikİklim Manifestosu
Sonraki İçerikColosso Dell’Appennino
İLGİLİNİZİ ÇEKEBİLİR

KIBRIS

ROTALAR

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

SON EKLENENLER

Recent Comments