13 Nisan 2024
No menu items!
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
Ana SayfaOutdoorDoğa SporlarıKaradeniz Teknik Üniversitesi Öğrenci Takımı

Karadeniz Teknik Üniversitesi Öğrenci Takımı

Karadeniz Teknik Üniversitesi Öğrenci Takımı, ‘Takım Ruhu ve Azim’ Ödülüne Layık Görüldü Shell Eco-marathon’un İlk Ayağı Hollanda’da Tamamlandı. İki yıl aradan sonra bu yıl fiziki olarak gerçekleştiriliyor. Yarışın ilk ayağı 31 Mayıs - 3 Haziran tarihlerinde Hollanda’da gerçekleşti. Uluslararası çapta 38 öğrenci takımının katıldığı yarışlarda, geleceğin yolculuk ihtiyaçları için sürdürülebilir enerji, teknoloji, inovasyon ve mühendislik ekseninde çözümler değerlendirildi. 

Karadeniz Teknik Üniversitesi Öğrenci Takımı, ‘Takım Ruhu ve Azim’ Ödülüne Layık Görüldü

Shell Eco-marathon’un İlk Ayağı Hollanda’da Tamamlandı. İki yıl aradan sonra bu yıl fiziki olarak gerçekleştiriliyor. Yarışın ilk ayağı 31 Mayıs – 3 Haziran tarihlerinde Hollanda’da gerçekleşti. Uluslararası çapta 38 öğrenci takımının katıldığı yarışlarda, geleceğin yolculuk ihtiyaçları için sürdürülebilir enerji, teknoloji, inovasyon ve mühendislik ekseninde çözümler değerlendirildi.

Türkiye’den 6 takımın katıldığı Hollanda yarışlarında, öğrencilerin takım olarak gösterdiği azim, sebat ve ekip birliğinin onurlandırıldığı ‘Spirit and Perseverance Award – Takım Ruhu ve Azim’ özel ödülünün sahibi Karadeniz Teknik Üniversitesi öğrencilerinin oluşturduğu Enerji Teknolojileri Topluluğu oldu.

Shell’in 1935 yılından bu yana sürdürdüğü, dünyanın en uzun soluklu öğrenci inovasyon yarışması Shell Eco-marathon’un ilk ayağı 31 Mayıs – 3 Haziran tarihlerinde, 38 takımın katılımıyla Hollanda’da gerçekleşti. Yarışmada öğrenciler, şehre özel otomotiv teknolojilerinin geliştirilmesine odaklanan, içten yanmalı motor, EV ve hidrojen enerji kategorilerinde çözümleriyle sıra dışı fikirler sundular.

Türkiye’den 6 takımın katıldığı yarışlarda, Enerji Teknolojileri Topluluğu-KTÜ, özel değerlendirmeyle seçilen ‘Takım Ruhu ve Azim’ ödülüne layık görüldü. Takımın bu ödülün sahibi olmasında, yarışma boyunca sergiledikleri zorlu koşulları aşma becerileri ve esneklik, ekip içerisindeki uyumları, ekip dışındaki arkadaşlarına sundukları destek ve yüksek enerjileri rol oynadı. Başvuru yapılamayan bu ödülün sahibi, Shell Global ekibinin sahadaki tüm Eco-marathon katılımcılarını gözlemleri ve değerlendirmeleri sonucunda belirleniyor.

Shell Eco-marathon yarışının ikinci ve üçüncü ayakları, 8 Haziran – 1 Temmuz ve 3 – 6 Temmuz tarihleri arasında Fransa’da düzenlenecek.

Türkiye, Shell Eco-marathon’da güçlü bir varlık sergiliyor

Bu yıl Shell Eco-marathon’da Türkiye’nin farklı illerden 13 okul, 126 öğrenci geleceğin çözümlerini geliştiriyor. Bu yoğun katılımla Türkiye, Fransa’nın ardından Shell Eco-marathon’a en fazla takım gönderen ülke oldu.

Şimdiye dek Türkiye’den binlerce öğrenci, yarışmalarda yer aldı ve pek çok takım Türkiye’ye ödüller kazandırdı. Böylece çok güçlü bir deneyim kazanan gençler, Türkiye’de otomotiv ve enerji alanında geleceği temsil etmeye hazırlanıyor.

Karadeniz Teknik Üniversitesi Öğrenci Takımı, ‘Takım Ruhu ve Azim’ Ödülüne Layık Görüldü
Karadeniz Teknik Üniversitesi Öğrenci Takımı, ‘Takım Ruhu ve Azim’ Ödülüne Layık Görüldü

Rekreasyon ve Doğa Sporları

 

 

Önceki İçerikAçık Hava Keyfi
Sonraki İçerikadidas Bozcaada Yarı Maratonu
İLGİLİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

SON EKLENENLER

Recent Comments