13 Nisan 2024
No menu items!
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
Ana SayfaOutdoorKampKamp Çantası

Kamp Çantası

Kamp Çantası, Her Zaman Bulundurmanız Gereken Malzemeler Güneşin yüzünü gösterdiği, doğanın tekrar canlandığı bahar mevsiminde doğa içerisinde güzel ve keyifli bir gün geçirmek için sırt çantanızı alıp maceraya atılmak isteyebilirsiniz.Sırt çantanızda çıkacağınız doğa yolculuğunuzda bazen arzu etmediğiniz aksiliklerle karşılaşabilirsiniz. Böyle bir durum ortaya çıktığında hazırlıklı olmak büyük bir fark yaratabilir.

Kamp Çantası, Her Zaman Bulundurmanız Gereken Malzemeler

Güneşin yüzünü gösterdiği, doğanın tekrar canlandığı bahar mevsiminde doğa içerisinde güzel ve keyifli bir gün geçirmek için kamp çantanızı alıp maceraya atılmak isteyebilirsiniz. Kamp çantanızda çıkacağınız doğa yolculuğunuzda bazen arzu etmediğiniz aksiliklerle karşılaşabilirsiniz. Böyle bir durum ortaya çıktığında hazırlıklı olmak büyük bir fark yaratabilir.

  • Çok Amaçlı Bıçak: Çok amaçlı kullanabileceğiniz bir bıçağı asla unutmayın. Hemen hemen her hayatta kalma durumunda, muhtemelen sahip olunması gereken en önemli malzemelerden biridir. Bıçağı nasıl kullanacağınızı öğrenin ve sizin için doğada çok etkili bir araç olacaktır. Kalın sabit bir bıçağı ve sırtında testeresi olan bir tane alın ve doğrama, kesme, sabitleme veya dilimleme gerektiren herhangi bir iş için hazır olacaksınız.
  • Yansıtıcı Termal Battaniye:Yansıtıcı Termal battaniyenizi doğada birçok amaç için kullanabilirsiniz. Soğuk, sıcak ve rüzgara karşı etkili olan termal battaniye iki farklı yüzeyden oluşur. Bir tarafı serin kalmanıza, diğer tarafı ısıyı hapsederek sıcak kalmanıza yardımcı olur. Parlak yüzeyini ayna gibi kullanarak yardım sinyali verebilirsiniz.Soğuk yada ıslak zeminlerde üzerine oturabilirsiniz. Çadır içi zemin örtüsü yada çadırının üstüne sererek kullanabilirsiniz.
  • Paracord ip: Çadır ve kamp alanında farklı amaçlar için kullanabilirsiniz. Bıçakla birlikte her durumda sahip olunması gereken bir diğer en önemli malzemedir. Doğada, Ayakkabı bağcıklarınızı değiştirmenk, Sırt çantanıza birşey bağlamak, yabani hayvanlara karşı gıda ürünlerini ağaca asmak gibi ipi kullanabileceğiniz birçok olasılıkla karşılaşmanız mümkündür.
  • Kafa Feneri: Birçok kişi el feneri kullanmanın daha iyi bir seçenek olduğunu söyleyebilir. Kafa feneri kullanarak karanlıkta ellerinizi serbest bir şekilde kullanabilirsiniz. Kompakt boyutları ve hafif olması kullanım kolaylığı sağlar.
  • Pusula: Kaybolursanız, bir pusula sizi sihirli bir şekilde medeniyete geri götürecektir… değil mi? Gerçek şu ki, pusula yalnızca hangi yöne gitmeniz gerektiğini biliyorsanız kullanışlıdır.Diğer birçok üründe olduğu gibi, nasıl kullanılacağına dair bilgileri de yanınızda getirmeyi unutmayın.
  • Küçük Mum: Kibritle ateş yakmak zor olabilir ancak kava damlatacağınız birkaç damla mum işinizi kolaylaştırabilir. Küçük mumlar, ateş başlatıcı ​​kitleri çok iyi tamamlar.
  • Ateş Başlatma Kiti: Ateş başlatma kitlerinden kullanışlı bir çakmağa kadar, ateş yakmanın birçok yolu vardır.Islak bir ortamda bulunmak gibi en kötü durum senaryosunda kullanılabilecek bir sistem seçin. En kötü durum senaryosu için küçük bir mum ve bir ateş başlangıç ​​kitine sahip olmak harika bir başlangıçtır.
  • Su Arıtma Tabletleri: Akarsu ne kadar temiz ve saf görünürse görünsün, rahatsızlığa ve bazen ciddi hastalıklara neden olabilecek su kaynaklı parazitler ve mikroorganizmalar içermesi muhtemeldir. Suyu arıtarak içiniz.
  • Su Şişesi: Su arıtma tabletleri suyu arıtmaları zaman alacağı ve her zaman su kaynağına yakın olmayacağınız için yanınızda su şişesi bulunduğunuz.
  • İlk Yardım Kiti: Açık hava etkinliklerinde bir şekilde kendinize zarar vermeniz kuvvetle ihtimaldir. Bu nedenle, eksiksiz bir ilk yardım çantanız olduğundan emin olun. ilk yardım kitine, bandaj, gazlı bez, ağrı kesici, el dezenfektanı ve turnike olarak kullanmak için bir bandana koyabilirsiniz.

Kamp Çantası

Kamp İçin Güvenlik İpuçları

Karavan Almadan Önce Sorulması Gereken Sorular

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İLGİLİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

SON EKLENENLER

Recent Comments