test
17 Haziran 2024
No menu items!
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
Ana SayfaHaberlerFirma HaberleriIKEA, Doğadan İlham Alan Yeni Mum Serisi

IKEA, Doğadan İlham Alan Yeni Mum Serisi

IKEA’nın “İyi Yaşam (Well-Being)” konseptine odaklanarak, sekiz farklı koku ile lanse ettiği yeni mum serisi doğadan ve evdeki yaşamın özünden ilham alıyor. Bu yeni seride IKEA’nın uzun yıllardır iş birliği yaptığı Ilse Crawford ile geliştirilen, İsveç ormanlarından ilham alan iki imza koku da yer alıyor. Bu özel mumlar, nisan ayından itibaren dünya çapındaki tüm IKEA mağazalarında satışta olacak.

IKEA ’nın “İyi Yaşam (Well-Being)” konseptine odaklanarak, sekiz farklı koku ile lanse ettiği yeni mum serisi doğadan ve evdeki yaşamın özünden ilham alıyor. Bu yeni seride IKEA’nın uzun yıllardır iş birliği yaptığı Ilse Crawford ile geliştirilen, İsveç ormanlarından ilham alan iki imza koku da yer alıyor. Bu özel mumlar, nisan ayından itibaren dünya çapındaki tüm IKEA mağazalarında satışta olacak.

Kokuların bir mekân hissi yaratmaya katkıda bulunduğuna ve ruh halini etkileyebildiğine değinen IKEA, yeni koleksiyonunun felsefesinde “İyi Yaşam” konseptinden esinleniyor. Kokuların, “Enerji veren, odaklanmaya destek olan veya dinginlik sağlayan” gibi farklı duyguları ön plana çıkarabileceğini vurgulayan IKEA’nın yeni koleksiyonu, her biri evdeki farklı yaşam aktivitelerine mükemmel uyum sağlamak için özel olarak geliştirilmiş sekiz farklı ilham verici kokudan oluşuyor.

Her kokuyu, tealight’lardan, cam veya seramik kaplardaki kokulu mumlara kadar farklı ürünlerde deneyimlemek mümkün. Koleksiyonda, mumların 12 ila 60 saatlik bir yanma süresine sahip farklı boyları yer alıyor. Uzun ömürlü olmaları planlanarak tasarlanan ürünlerin ambalajları da yeniden kullanılmaya uygun.

ikea,sekiz farklı koku ile lanse ettiği yeni mum serisi
ikea,sekiz farklı koku ile lanse ettiği yeni mum serisi

IKEA Ürün ve Tasarım Lideri Karin Gustavsson, “Müşterilerimize öncelikle iyi yaşama odaklanan, uygun fiyatlara yaşam alanlarını içselleştirmelerine destek olan ve kişiselleştirme fırsatı sunan bu seriyi tanıtmaktan heyecan duyuyoruz. Yeni mumlarımızla onlara keyifli evleri ile bağlantılı hissetme konusunda ilham vermek istiyoruz.” diyor.

İskandinav ormanlarının kokusu evimize geliyor

Yeni kokulardan ikisi, Ilse Crawford tarafından tasarlandı. Her iki koku da odunsu bir kökene sahip ve IKEA’nın İskandinav köklerini hissettiriyor. ADLAD kokusu, İskandinav ormanlarının kokusundan ilham alıyor, ENSTAKA kokusu ise dumanlı bir şenlik ateşi aromasını yansıtıyor. Ilse Crawford, yeni koleksiyona ilişkin olarak, “Doğanın -özellikle ağaçların ve ormanların- içgüdüsel hafızasını, kokular aracılığıyla evlerimize getirmek istedik. Özellikle yoğun şehirlerde yaşayan ve balkon/bahçe ile doğaya her an erişimi olmayan bizler için…’’ diyor.

ikea,sekiz farklı koku ile lanse ettiği yeni mum serisi
ikea,sekiz farklı koku ile lanse ettiği yeni mum serisi

Yeni seri için cam ve seramik kaplar da tasarlayan Ilse Crawford şunları söylüyor: “Mumların kavanozları, her gün kullanabileceğimiz temel objeler. Hem dekoratif hem de uygun fiyatlılar. Herkesin sahip olmak isteyeceğini umuyoruz, çok güzeller ve bulundukları ortama hemen uyum sağlayabiliyorlar. Her şeyden önemlisi, daha sonra yeniden kullanılabiliyorlar, yani ilk kullanımının ötesinde bir ‘ikinci şans’ sunuyorlar. İsteyenler mum bittiğinde kaplarını kalemlik, yiyecek kabı, banyo aksesuarı olarak kullanabilirler.”

Türkiye’de turizmi 12 aya yaymalıyız

İLGİLİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

SON EKLENENLER

Recent Comments