17 Nisan 2024
No menu items!
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
Ana SayfaOutdoorEko Turizm & GlampingGlamping; 5 Yıldızlı Kamp Deneyimi

Glamping; 5 Yıldızlı Kamp Deneyimi

Hem kamp yapmak hem de otel konforu yaşamak isteyenleri buluşturan glamping yani lüks kamp, maliyetleri sorun etmeyenlere keyifli bir deneyim yaşatıyor.

Hem kamp yapmak hem de otel konforu yaşamak isteyenleri buluşturan glamping yani lüks kamp, maliyetleri sorun etmeyenlere keyifli bir deneyim yaşatıyor.

Glamping kavramı İngilizce glamorous(büyüleyici) ve camping(kampçılık) kelimelerinin birleşimi ile oluşturulmuş. Kısaca lüks kamp olarak da ifade edilebilen glamping, bir tarafta otel konforunu yaşatırken diğer tarafta doğayla iç içe olmanın keyfini sürmenizi sağlıyor.

 

"Longosphere

Kamp yapmak, şehrin karmaşasından uzaklaşmak, doğa ile iç içe olmak, kafa dinlemek ve huzur bulmak için yapılabilecek muhteşem bir etkinlik olsa da doğada olmanın zorluklarına katlanmayı gerektiriyor. Glamping ise bu zorlukları en az şekilde hissedeceğiniz şekilde özel olarak tasarlanmış çadırlarda, aydınlatma, enerji, yemek, duş, wc hatta kablosuz internet gibi hizmetlerin sağlandığı bir ortamda kamp yapmanıza olanak veriyor.

Türkiye’de ormanların içinde, narenciye bahçelerinde, koylarda yaşayabileceğiniz glamping deneyimini, dünyada Afrika tabiat parkları, Arap Çölleri, Hindistan Dağları gibi fazla el değmemiş bölgelerde yaşamak mümkün.

"Longosphere

Longosphere, Röportaj yazımıyı okuyabilirsiniz

Tesisimizin ismi Longoz ormanlarından gelmiyor aslında. Long ve osphere olarak ayrılıyor. Zamanın uzadığı atmosfer gibi bir düşünceyle bu ismi koyduk. Tabi aynı zamanda Longoz ormanlarına da selam gönderiyoruz. Longoz ormanlarının özelliği su basar ormanı dediğimiz yılın belli aylarında suyun orman içerisine yayıldığı bir orman tipi. Bu durum orman içerisindeki canlı çeşitliliğini olağanüstü arttıran bir durum. Dünyanın üçüncü büyük Longoz ormanları İğneada Longoz Ormanları ve çok özel bir doğası var. Longosphere olarak bizim çıktığımız nokta doğanın içerisinde konforlu ve kaliteli bir deneyim sunmak. Bu sebepten ilk Longosphere Şubemizi İğneada Longoz Ormanlarının yanında yapmaya karar verdik.

İLGİLİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

SON EKLENENLER

Recent Comments