test
25 Haziran 2024
No menu items!
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Souvenir Expo

14 Aralık 2023 @ 10:00 - 17 Aralık 2023 @ 19:00

Dünyanın en başarılı turistik hediyelik ve hatıra eşya fuarı markası Souvenir Expo Türkiye’de

Dünyanın en başarılı turistik hediyelik ve hatıra eşya fuarı markası Souvenir Expo Türkiye’de

Turistik Hediyelik ve Hatıra Eşya Fuarı Souvenir Expo Turkey, Rota Exhibitions Turkey Fuarcılık AŞ tarafından, 1-4 Aralık 2022 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde ikinci kez düzenlenecek. Dünya genelinde 36 yıldır, Türkiye’de ise geçtiğimiz yıl ilk kez düzenlenen fuar, Turistik Hediyelik ve Hatıra Eşya sektörünün dünyadaki en başarılı fuarı kabul ediliyor.

İlk yılında 92 ülkeden 5 bin 504 sektör profesyonelini İstanbul’da 200 aşkın souvenir markasıyla buluşturan Souvenir Expo Turkey’de, kupa, magnet, anahtarlık, nazar boncuğu, mayo, bikini, peştamal, havlu, şort, güneş gözlüğü gibi yaz modası kıyafet ve aksesuarları, baklava, lokum, Türk kahvesi gibi ülkemizin dünyaca meşhur gıda ürünleri, zeytin, zeytinyağı, sabun gibi doğal ve organik ürünler, promosyon malzemeleri, çanta, kemer, deri aksesuarlar ve dekorasyon ürünleri gibi çok geniş kapsamda turistik hediyelik ve hatıra eşya ürünleri sergileniyor.

 

 

Turistik hediyelik, hatıra eşya olarak ifade edilen ‘Souvenir’ sektörü, dünyada çok büyük bir Pazar. Türkiye’nin yaklaşık 35 milyar dolarlık turizm gelirinin üçte biri souvenir sektöründen elde ediliyor. Bunun 8 milyar dolarlık kısmını ihracat oluştururken, iç piyasa 4 milyar dolarlık bir hacme ulaşıyor. Öte yandan Türkiye, turistik ve hediyelik eşya sektöründe önemli bir üretici konumunda. Özellikle son dönemde dünya genelinde yaşanan üretim ve lojistik sorunlara alternatif çözüm sunabilen bir ülke olarak çok önemli bir güce sahip.

Souvenir Expo Turkey, Türkiye’nin turizmden elde ettiği geliri dünya genelinde ‘Souvenir’ olarak adlandırılan Turistik Hediyelik ve Hatıra Eşya ticareti ile daha da arttırmayı hedefliyor. Fuar, sektörün kurumsallaşmasını desteklerken, aynı zamanda üreticilere ürünlerini nasıl daha katma değerli hale getirebilirler konusunda rehberlik ediyor ve Doğu Akdeniz’in en önemli fuar şirketlerinden biri olan Rota’nın uluslararası arenadaki 40 yıllık fuarcılık sektör deneyimini Türkiye’ye getiriyor.

Rota Exhibitions Turkey Fuarcılık A.Ş.

Etkinlik Takvimi 

Ekoterapi, İnsan-Doğa Arasındaki Karşılıklı Şifa

 

Detaylar

Başlangıç:
14 Aralık 2023 @ 10:00
Bitiş:
17 Aralık 2023 @ 19:00
Etkinlik Kategori:
Etkinlik etiketleri:
,
https://www.souvenirexpoturkey.com.tr/tr/

Organizatör

Rota Exhibitions Turkey Fuarcılık A.Ş.
Telefon:
+90 212 812 62 66
E-posta:
eusta@rota.gr
View Organizatör Website

Mekan

İFM-İstanbul Fuar Merkezi
İstanbul Fuar Merkezi, Hall 11, Yeşilköy Mahallesi, Bakırköy 34149 İstanbul
İstanbul, Bakırköy 34149 Türkiye
+ Google Haritalar
Telefon:
(0212) 468 52 51/54
View Mekan Website

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz