test
19 Haziran 2024
No menu items!
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Istanbul Jewelry Show

6 Ekim 2022 @ 08:00 - 9 Ekim 2022 @ 17:00

Istanbul Jewelry Show

1986 yılından bu yana sektörün ihtiyaçlarına cevap veren Istanbul Jewelry Show fuarları dünyanın en büyük ve lider fuar firması olan Informa Markets tarafından düzenlenmektedir. Informa Markets 8 ülkede düzenlediği 18 takı fuarı ile sektörde uzun ve köklü bir geçmişe ve uzmanlığa sahiptir. İçinde bulunduğu portföyden de güç alan Istanbul Jewelry Show tüm sektör uzmanlarının yakından takip ettiği bir fuar konumundadır.

Uluslararası Alım Heyetleri Istanbul Jewelry Show’da!

İhracatı artırmak, ihraç ürünleri için yeni pazarlar keşfetmek ve satıcıların mevcut pazar payını korumasını sağlamak amacıyla fuarda Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı desteği ile İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri (IMMIB), Türkiye Mücevher İhracatçıları Birliği ve Informa Markets tarafından “Uluslararası Alım Heyeti Programı” gerçekleştiriliyor.

Program kapsamında Kuzey ve Güney Amerika, Avrupa, Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Orta Doğu’dan önemli firma ve markalarının 1,500’den fazla temsilcisi alıcı olarak ağırlanıyor. Fuar süresince yapılacak iş görüşmelerinin Türkiye’nin gelecek dönemdeki takı ihracatının %80’ine katkı sağlaması beklenmekte.

Mücevher tasarımının nabzı yine Designer Market’te atıyor!

Istanbul Jewelry Show kapsamında düzenlenen Designer Market’te yer alan tasarımcılar, en son tasarımlarını ve özgün takı ürünlerini fuar ziyaretçilerine sergiliyor. Her geçen yıl büyüyen ve profesyoneller tarafından ilgiyle takip edilen Designer Market, dünya mücevher piyasasına yön veren tasarımların ilk kez sergilendiği, tasarımcıların, üreticilerle bir araya gelerek fikir alışverişi yaptığı ve gelecek yılın mücevher tasarımları fikirlerinin oluşturduğu özel bir alandır.

UBM Rotaforte Kurucu Ortağı Şermin Cengiz: “Istanbul Jewelry Show – Ekim 2021’nin sonuçları 2022 fuarlarının çok daha başarılı geçeceğini gösteriyor ”

Istanbul Jewelry Show – Ekim 2021’in başarısı tüm dünyada mücevher sektörü üzerinde büyük etki yarattı. Ekim 2019 fuarına kıyasla, Istanbul Jewelry Show – Ekim 2021 fuarında ziyaretçi sayısında %14 artış kaydedildi. Yine, Ekim 2019 Fuarına kıyasla, Ekim 2021 fuarında Avrupalı ziyaretçi sayısında %45, Rusya ve BDT ülkelerinden ziyaretçi sayısında %43, ABD’yi de içeren Kuzey Amerika’dan ziyaretçi sayısında %37 ve Orta Doğu ülkelerinden ziyaretçi sayısında %10 artış görüldü. Fuar sırasında verilen siparişler ve yeni iş birlikleri global takı ticaretine ve de özellikle Türk takı ihracatına olumlu katkılar sağladı.

Fuarın yaptığı tüm olumlu etkiler fuardaki salon sayısının arttırılmasına ve  Mart 2022 için yepyeni bir salon açılmasına yol açmıştır. Bu yeni salonda daha fazla katılımcı ağırlama ve mevcut teşhir alanlarını arttırma imkânımız olacaktır.

Artan katılımcı sayısı ve teşhir edilen ürün çeşitliliğindeki artış sonucunda ziyaretçiler için ‘tek-adımda-satın-alma-kaynağı’ olarak konumumuzu daha da sağlamlaştırmış olacağız. Dünyadaki en büyük 5 takı fuarından birisi olarak, sektörün de desteği ile çıtayı yükseltmek için hazırlıklarımızı sürdürüyoruz

Etkinlik Takvimi

 

 

Detaylar

Başlangıç:
6 Ekim 2022 @ 08:00
Bitiş:
9 Ekim 2022 @ 17:00
Etkinlik Kategori:
https://www.istanbuljewelryshow.com/tr/anasayfa.html

Organizatör

UBM Rotaforte Uluslararası Fuarcılık A.Ş.
Telefon:
+90 216 425 63 00
E-posta:
info-rotaforte@informa.com
View Organizatör Website

Mekan

İFM-İstanbul Fuar Merkezi
İstanbul Fuar Merkezi, Hall 11, Yeşilköy Mahallesi, Bakırköy 34149 İstanbul
İstanbul, Bakırköy 34149 Türkiye
+ Google Haritalar
Telefon:
(0212) 468 52 51/54
View Mekan Website

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz