test
19 Haziran 2024
No menu items!
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Atrax

Ocak 11 @ 10:00 - Ocak 13 @ 18:00

12-14 Ocak tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde eğlence ve turizm sektörünün oyuncularını buluşturacak Atrax Fuarı, eğlence alanlarının turizme katkısına dikkat çekecek.

ATRAX, EĞLENCE TURİZMİNE CANLILIK KATACAK

 

Eğlence alanları, birçok tarihi yapıdan ve doğal güzellikten daha fazla turisti ağırlıyor. Eğlence turizmi de insanların fiziksel ve zihinsel gücünü geri kazanmaları için gereken, boş zamanlarındaki dinlenme hareketi olarak günümüze yansıyor. Dünyanın birçok ülkesinde eğlence turizmi en yaygın ve büyük olanı olarak belirleniyor. Bu turizmin gelişimi için de şüphesiz ki rekreasyon kaynaklarına ihtiyaç duyuluyor. Bu bağlamda rekreasyon kaynakları, o bölgenin doğal potansiyelinin en önemli kısmı oluyor. 12-14 Ocak tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde eğlence ve turizm sektörünün oyuncularını buluşturacak Atrax Fuarı, eğlence alanlarının turizme katkısına dikkat çekecek.

TURİZME YAPILAN YATIRIMLAR ÜLKE EKONOMİSİNİ CANLANDIRIYOR

 

ATRAX Organizatörü Tureks Uluslararası Fuarcılık Genel Müdürü Nergis Aslan, eğlence turizminin önemli bir öğesinin tematik parklar olduğunu dile getirdi. Aslan: “Dünyanın birçok bölgesinde farklı konular içeren tema parklar inşa ediliyor ve milyonlarca insan sadece bunları görmek için ailece seyahat ediyor. Ülkelere ekonomik ve sosyal fayda sağlayan bu parklar bulundukları bölgeye de kültürel hareketlilik getiriyor. Şu anda çocuklu aileler eğlence ünitelerinin olduğu yerleri tercih ediyor. Oyun sektörünün büyüklüğü Türkiye’de 1 milyar 200 milyon dolara kadar yükseldi. Turizme yapılan yatırımlar şüphesiz ki ülke ekonomisini canlandırıyor. Atrax, 150.000 den fazla kişiye istihdam sağlıyor Türkiye’nin 2023 yılında 55 milyon turist tarafından ziyaret edilmesi ve 45 milyar dolarlık bir gelir elde edilmesi öngörülüyor. Katılımcı firma sahiplerinin profesyonel alıcılarla buluştuğu Atrax Fuarı’nda büyük bir iş hacmi oluşuyor, oluşmaya da devam edecek.” İfadelerini kullandı.

 

Atrax Hakkında:

 

ATRAX dev yatırım gücüne sahip küresel eğlence-atraksiyon ve rekreasyon endüstrisinin Türkiye’deki uluslararası iş platformudur. Kentsel yaşam ve mutluluk vizyonu ile park, oyun, eğlence, dinlenme, aktivite- spor alanları gibi kent halkının rekreasyon ihtiyaçlarına yönelik tesislerin yapımı/bakımı konusunda tüm ürün, hizmet ve projeleri bir arada sunan ATRAX, ürün yelpazesi ile ziyaretçiye proje, tasarım, ürün, hizmet ve yatırım süreçlerinde rehberlik eder.

Tureks Fuarcılık 

Tureks Uluslararası Fuarcılık; 1994 yılından beri yurtiçinde uluslararası fuarlar gerçekleştiren bir ekip tarafından 2003 yılında kurulmuştur ve hizmet verdiği sektörlerde ülke ekonomisine de katkı sağlayan etkili buluşmalara imza atmaktadır.

Türkiye’de uluslararası sektörel fuarlar organize eden Tureks, başarılı ve deneyimli organizasyon kadrosu ve  kalite odaklı çalışması ile alıcı ve satıcıları bir araya getirmekte, ulusal ve global ticarette fayda sağlama misyonunu yeni projeleri ile gerçekleştirmeye devam etmektedir.

Etkinlik Takvimi 

Detaylar

Başlangıç:
Ocak 11 @ 10:00
Bitiş:
Ocak 13 @ 18:00
Etkinlik Kategori:
Etkinlik etiketleri:
, , ,
https://atraxexpo.com/

Organizatör

Tureks Uluslararası Fuarcılık A.Ş.
Telefon:
0 212 570 63 05
E-posta:
tureks@tureksfuar.com.tr
View Organizatör Website

Mekan

İFM-İstanbul Fuar Merkezi
İstanbul Fuar Merkezi, Hall 11, Yeşilköy Mahallesi, Bakırköy 34149 İstanbul
İstanbul, Bakırköy 34149 Türkiye
+ Google Haritalar
Telefon:
(0212) 468 52 51/54
View Mekan Website

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz