test
19 Haziran 2024
No menu items!
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
Ana SayfaHaberlerOutdoor HaberleriEmirates, Metaverse’de NFT ve deneyimler sunmaya hazır

Emirates, Metaverse’de NFT ve deneyimler sunmaya hazır

Emirates, on milyonlarca dolarlık yatırım taahhüdünün verdiği güçle, yolcularına ve çalışanlarına sunduğu önemli deneyimleri en son teknoloji ürünü olan dijital mecralara taşımak için stratejisini açıklıyor.

  • Emirates, on milyonlarca dolarlık yatırım taahhüdünün verdiği güçle, yolcularına ve çalışanlarına sunduğu önemli deneyimleri en son teknoloji ürünü olan dijital mecralara taşımak için stratejisini açıklıyor.
  • Expo 2020 Dubai’deki Emirates Pavilyonu, bir inovasyon merkezi olarak yeniden tasarlanacak. Bu inovasyonların arasında Emirates’in Metaverse ve NFT projeleri de yer alıyor.
  • Emirates’in bu hamlesi, Dubai’nin ve BAE’nin dijital ekonominin oluşturulması konusundaki güçlü ilerlemesi ve günlük tüketici hizmetleri ile iş dünyasındaki en son teknolojiler, sanal varlıklar ve yapay zeka konularındaki girişimleriyle uyumlu bir karar.

Yakın gelecekte, yolcuları ve çalışanları için Metaverse’de heyecan verici deneyimler sunmanın yanı sıra NFT lansmanını da gerçekleştirecek.

Yenilikçi ürünleri ve müşteri odaklı hizmetleri ile ün kazanan havayolu şirketi, yaptığı açıklamasıyla, hem fayda esaslı hem de tahsilat değeri olan NFT ve yanı sıra Metaverse dünyasında kendine özgü yepyeni deneyimler tasarlama planlarını paylaştı. İlk projeler üzerinde çalışmalar hâlihazırda devam ediyor ve lansmanlarının önümüzdeki aylarda gerçekleşmesi bekleniyor.

Emirates, aynı zamanda, Expo 2020’deki Emirates Pavilyonunun da bir inovasyon merkezi olarak yeniden tasarlanacağını ve dünyanın her köşesinden yetenekli insanların, Metaverse, NFT ve Web3 gibi, havayolu şirketinin geleceğe odaklı projelerine hayat vermek üzere burada bir araya geleceğini açıkladı.

Emirates, Metaverse’de NFT ve deneyimi
Emirates, Metaverse’de NFT ve deneyimi
Emirates Havayolu ve Grubu CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkanı Şeyh Ahmed bin Saeed Al Maktoum, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Dubai ve BAE, dijital ekonomi dünyasında fırtınalar estiriyor; sanal varlıklar, yapay zekâ ve veri koruma gibi alanlarda uygulamalı politikaların ve yasal çerçevelerin desteğinden güç alarak kesin ve net bir vizyonla ilerliyor.’’

“Emirates, işletme süreçlerini iyileştirmek, yolculara daha iyi hizmet verebilmek ve çalışanlarının beceri ve deneyimlerini zenginleştirmek için teknolojik ilerlemeleri her zaman kucaklayan bir şirket olmuştur. Geleceğin dijital dünyasındaki fırsatlar hakkında çok heyecanlıyız ve gelir, marka deneyimi ve işletme verimliliği açısından çok faydalı olacak ileri teknolojileri kullanmak suretiyle ürün ve hizmetlerimizi geliştirmek konusunda finansal ve kaynak aktarımı bakımından muazzam bir yatırım taahhüdünde bulunuyoruz.’’

“Expo’daki geleceğin dünyası temalı Emirates Pavilyonunun, BAE’nin dijital ekonomi vizyonuyla uyumlu ve geleceğe dönük üstün teknoloji ürünü deneyimlerin geliştirileceği bir merkez olarak yeniden tasarlanması son derece isabetli bir adım.’’

Emirates, Metaverse’de NFT ve deneyimi
Emirates, Metaverse’de NFT ve deneyimi
Emirates, Web3 stratejisi için sektördeki iş ortaklarıyla birlikte çalışmaya ve hayata geçirilmeyi bekleyen projeleri için yetenekli insanları bünyesine katmaya devam ediyor.

Emirates, dijital dünyada deneyimler sunma ve yolcularıyla bu dijital dünyada etkileşimlerde bulunma konusuna yabancı değil; emirates.com ve Emirates uygulaması üzerinden, kapsamlı şekilde, 3 boyutlu olarak ve 360 derece uçaklarının kabin içi deneyimlerini sunarak, beş yıldan fazla bir süredir web sanal gerçeklik (VR) teknolojisi konusunda öncü girişimlerde bulunuyor. Yolcular, elektronik ortamda uçuş öncesi bilet kontrollerini gerçekleştirmeden önce, 3D koltuk yerleşimi haritasından nereye oturacaklarını görebiliyor; bilet almak isteyen yolcular ise, 3D ortamı içerisinde tercih ettikleri koltuklar için rezervasyon yaptırabiliyor. Bu ödüllü teknoloji, harici uygulamalara veya plug-in’lere (eklentiler) ihtiyaç olmaksızın, tüm cihazlarla uyumlu bir şekilde çalışıyor.

Emirates geçen yıl, Oculus mağazasında kendi VR uygulamasını başlatan ilk havayolu şirketi oldu. Bu uygulama sayesinde kullanıcılar, Emirates’in ana hizmet uçağı konumundaki A380 ve Boeing 777-300ER Gamechanger uçaklarında gerçeğe uygun boyutlarla, gerçek hayattan farksız ve interaktif kabin içi deneyimleri yaşama imkânı buluyorlar. Örneğin, kullanıcılar, Uçak içi Dinlenme Salonundan eşyaları ellerine “alabiliyorlar”, “Duş Spa bölümünde duşu “açabiliyorlar” veya suit odalardan çıkarken kapılarını kapatabiliyorlar. Hatta kokpitin içini bile inceleyebiliyorlar.

Expo 2020 Dubai’deki Emirates Pavilyonunda, geleceğin uçaklarındaki kabin içi deneyimleri yaşatan VR maceraları, “ticari havacılık sektörünün geleceği” temalı deneyimler arasında en çok ilgi gören etkinlik olmuştu.

Emirates Hakkında:

Dünyayı global merkezi olan Dubai aracılığıyla birbirine bağlayan, dünyanın en hızlı büyüyen havayolu şirketlerinden biridir. Bugüne kadar 500’ün üzerinde uluslararası ödül kazandı. Modern, verimli ve rahat uçaklarıyla 1987 yılından beri Türkiye’deki yolcularını Dubai üzerinden dünyaya bağlıyor. Emirates, ikonik çift katlı süperjumbo Airbus A380 ve Boeing 777 – 300ER uçakları ile İstanbul Havalimanı’ndan haftada toplam 17 sefer gerçekleştiriyor.

Elektrikli ve Hibrit Araçlara Olan İlgi Hızla Artıyor

 

İLGİLİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

SON EKLENENLER

Recent Comments