test
19 Haziran 2024
No menu items!
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
Ana SayfaOutdoorKaravanQTVAN, Dünyanın En Küçük Karavanı

QTVAN, Dünyanın En Küçük Karavanı

QTVAN, Dünyanın En Küçük ve Çevreci Çekme Karavanı. Yer kaplamayan, park problemi olmayan, scooter hatta bir bisikletle bile çekilebilecek bir karavana ne dersiniz? İngiliz Çevre Taşımacılık Birliği kısaca ETA tarafından tasarlanan ve 2m x 75 cm boyutuyla dünyanın en küçük karavanı olduğunu iddiası eden QTVan’ın kendisi küçük ama marifetleri oldukça büyük.

QTVAN, Dünyanın En Küçük ve Çevreci Çekme Karavanı. Yer kaplamayan, park problemi olmayan, scooter hatta bir bisikletle bile çekilebilecek bir karavana ne dersiniz?

İngiliz Çevre Taşımacılık Birliği kısaca ETA tarafından tasarlanan ve 2m x 75 cm boyutuyla dünyanın en küçük karavanı olduğunu iddiası eden QTVan’ın kendisi küçük ama marifetleri oldukça büyük.

İç tasarımında yatak, içecek dolabı, su ısıtıcısı,19 inch’lik bir televizyon, radyo, çalar saat, kitap rafları ve aydınlatma donanımına sahip QTVan tek şarjla 30 mil yol gidebiliyor.

 

QTVAN, Dünyanın En Küçük ve Çevreci Çekme Karavanı.
QTVAN, Dünyanın En Küçük ve Çevreci Çekme Karavanı.

Park sorunu olmayan, kaldırıma dahi park edilebilen QTVan, scooter veya bisiklet ile çekilebilmesi nedeniyle de karbon nötr olarak tanımlanıyor.

5.500 £ ‘luk QTvan, dünyanın en küçük karavanıdır ve bu isimle anılır çünkü üç tuhaf İngiliz takıntısına hitap eder: sıraya girme, çay ve karavanlar

QTvan, kaldırımda ve hatta mağazaların içinde kullanılabilecek kadar küçüktür, ancak tam boy bir yatak ve televizyonu barındırmayı başarır.

Daha ziyade kısa mesafeler için tasarlanmış bu sevimli karavanın tek kişilik olması, güneş paneli, uydu anteni gibi bazı akşamların haricen takılması gerekliliği ise dezavantajları olarak karşımıza çıkıyor.

QTvan’ın özellikleri:

  •  En yüksek hız: 6mph
  •  Boyutlar: 2m x 75cm
  •  Menzil: Tek bir şarjla 48 km
  •  Güç: 240v bağlantı veya pil
  •  Eğlence: 19” TV, radyo, çalar saat, kitap rafları
  •  Konaklama: Tam boy tek kişilik yatak
  •  Pişirme olanakları: Su ısıtıcısı, içecek dolabı

Kaynak: https://www.eta.co.uk/

Ekoterapi, İnsan-Doğa Arasındaki Karşılıklı Şifa

 

İLGİLİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

SON EKLENENLER

Recent Comments