test
19 Haziran 2024
No menu items!
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
Ana SayfaHaberlerOutdoor HaberleriContinental’den Bayramda Güvenli ve Keyifli Bir Yolculuk İçin Öneriler

Continental’den Bayramda Güvenli ve Keyifli Bir Yolculuk İçin Öneriler

Ramazan Bayramı için geri sayım başladı. Sevdiklerini ziyaret etmek isteyenlerin ya da bayramı tatil olarak değerlendirmek isteyenlerin çoğu yolculuklarında karayolu ulaşımını tercih ediyor. Premium lastik üreticisi ve teknoloji şirketi Continental, bayramda güvenli ve keyifli bir yolculuk için araç bakımı ve doğru lastik seçiminin önemine dikkat çekiyor. 

Ramazan Bayramı için geri sayım başladı. Sevdiklerini ziyaret etmek isteyenlerin ya da bayramı tatil olarak değerlendirmek isteyenlerin çoğu yolculuklarında karayolu ulaşımını tercih ediyor. Premium lastik üreticisi ve teknoloji şirketi Continental, bayramda güvenli ve keyifli bir yolculuk için araç bakımı ve doğru lastik seçiminin önemine dikkat çekiyor.

Bayram tatilinin yaklaşmasıyla yolculuk hazırlıkları da başladı. Havaların ısınmasıyla bayramı tatil fırsatı olarak görenler de yolculuk planlamalarını tamamladı. Continental bayram trafiğine araçlarıyla çıkacaklar için tüm yükü taşıyacak lastiklerin doğru seçilmesi gerektiğini bir kez daha hatırlatarak önemli tavsiyelerde bulunuyor.

Kış lastiklerini rafa kaldırın

Havaların iyice ısınmaya başladığı bahar mevsimine denk gelen bayram tatilinde aracın dört lastiğinin de yaz lastiği olması kritik önem taşıyor. Yaz lastikleriyle virajlarda daha az savrulma yaşanıyor, üstelik yakıt tüketiminde de önemli ölçüde tasarruf sağlanıyor. Sürüş güvenliği için 10 yıldan daha eski lastiklerin de değiştirilmesi tavsiye ediliyor.

Güvenli ve keyifli bir yolculuk için Lastiklerin hava basıncını ve diş derinliğini kontrol edin

Yol ve hava koşulları nasıl olursa olsun, ilk olarak lastiklerin hava basıncını ve diş derinliğini kontrol etmek gerekiyor. Continental doğru hava basıncına sahip lastiğin yola daha geniş bir yüzeyde temas ettiğine ve bu yüzden daha güvenli olduğuna dikkat çekiyor. Lastikler bu sayede daha az ve düzenli aşınarak hem daha az ısınıyor hem de daha az yıpranıyor. Ayrıca yakıt tasarrufu sağlanıyor. Aksi halde, uzun süre yol alındığında ısınan lastik içerisindeki havanın basıncı yükselerek sürücüyü yanıltabiliyor. Continental, aynı durumun güneş ışınlarına uzun süre maruz kalmış araçların lastikleri için de geçerli olduğunu hatırlatıyor.

Düşük diş derinliği fren mesafesini uzatıyor

Lastik diş derinliği de yola çıkmadan önce mutlaka kontrol edilmesi gereken bir diğer önemli ayrıntı. Diş derinliğinin 3 mm’nin altına düşmemesine dikkat etmek gerekiyor. Düşük diş derinliği fren mesafesinin uzamasına sebep oluyor. Continental stepnelerin de mutlaka kontrol edilmesi gerektiğine dikkat çekiyor.

Sürücüler hazır mı?

Lastik ve araç kontrollerinin yanı sıra yola çıkacak sürücülerin dinlenmiş ve dinç bir şekilde yola çıkmaları, trafik kurallarına her daim uymaları ve hız yapmamaları da yola çıkmadan yapılacaklar listesinin belki de en başında geliyor. Sadece trafik kurallarına uyarak bile binlerce hayat kurtarmak elimizde…

Hazırsanız yolculuğun keyfini çıkarın! 

Continental’in keyifli bir yolculuk için hazırladığı Continental Yol Şarkıları listesi de Spotify uygulamasında sizi bekliyor. QR kodu telefonunuzdan okutarak eğlenceli bir yolculuğun tadını çıkarabilirsiniz.

Continental Hakkında

Continental yolcu ve ürünlerin sürdürülebilir ve birbiriyle bağlantılı hareketliliğini sağlayan ileri teknolojiler ve hizmetler geliştirmektedir. 1871 yılında kurulan teknoloji şirketi; araçlar, makineler, trafik ve ulaşım için güvenli, verimli, akıllı ve uygun maliyetli çözümler sunmaktadır. 2020 yılında 37,7 milyar euro satış rakamına ulaşan Continental, halen 58 ülkede ve pazarda yaklaşık 193.000kişiyi istihdam etmektedir. 2021 yılında şirket kuruluşunun 150. yılını kutlamaktadır.

Lastik İş Kolu, dünya çapında 24 üretim ve geliştirme merkezini bünyesinde barındırmaktadır. Continental, 56.000 üzerinde çalışanı ve 2020 yılında ulaştığı 10,2 milyar euro satış rakamı ile sektörün önde gelen lastik üreticilerinden biridir. Lastik üretiminde teknoloji liderleri arasında yer alan Continental, binek, ticari ve özel araçların yanı sıra çift tekerlekli araçlarda da geniş bir ürün yelpazesi sunmaktadır. Ar-Ge alanında süregelen yatırımlarıyla Continental güvenli, tasarruflu ve çevre dostu mobiliteye büyük katkı sağlamaktadır. Lastik Grubunun portföyü arasında lastik ticareti ve filo uygulamaları için hizmetler ile ticari araç lastikleri için dijital yönetim sistemleri de yer almaktadır.

Tiny House Akımı

 

İLGİLİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

SON EKLENENLER

Recent Comments