test
25 Haziran 2024
No menu items!
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
Ana SayfaOutdoorKampÇocuklarla Karavan Tatili

Çocuklarla Karavan Tatili

Çocuklarla Karavan Tatili, Karavan sahibi iseniz çocuklarınızla karavan gezisine çıkmak,en az bir kez yaşaması gereken bir şeydir. Eğlenceli ve unutulmaz anlar yaratabilir. Çocuklarınız yeni bilgiler edinebilir ve aile bağlarınızı güçlendirebilirsiniz. Çocuklarınızla dinlendirici bir seyahat geçirmenizi için en iyi ipuçlarını sizler için derledik.

Çocuklarla Karavan Tatili, Karavan sahibi iseniz çocuklarınızla karavan gezisine çıkmak,en az bir kez yaşaması gereken bir şeydir. Eğlenceli ve unutulmaz anlar yaratabilir. Çocuklarınız yeni bilgiler edinebilir ve aile bağlarınızı güçlendirebilirsiniz. Çocuklarınızla dinlendirici bir seyahat geçirmeniz için en iyi ipuçlarını sizler için derledik.

 • Çocuklarınızın rutinini değiştirin:

  Daha küçük çocukların genellikle güçlü günlük rutinleri vardır bu nedenle evden uzakta olduklarında programlarının aksaması nedeniyle biraz zorluk yaşamaları normaldir. Çocuklar, daha az mutlu bir kamp deneyimiyle sonuçlanabilecek yeme ve uyku alışkanlıklarındaki değişikliklerden geçebileceğinden, onları zihinsel ve fiziksel olarak hazırlamak için günlük bir rutin oluşturmalısınız. Belirli bir uyku saatini ve banyo yapma veya diş fırçalama gibi diğer aktiviteleri takip etmelerini sağlayın. İşleri düzenli tutmak, iyi uykular ve iyi geceler, daha mutlu sabahları teşvik edecektir!

 • Yolculuk için önceden plan yapın:

  Çocuklarınızla yaptığınız gezide, “Daha gelmedik mi?” şeklindeki yaygın slogana aşina olabilirsiniz. Bizim için en iyi olanı, çocuklarınızla bir karavan gezisine çıkmadan önce seyahat edeceğiniz zamanın uzunluğu hakkında doğru fikirlere sahip olmak için yerleri önceden araştırmaktır. Normalde yapacak bir şeyleri olmayan çocuklar uzun bir yolculuktan sıkılırlar ve görünüşe göre “oraya” varmak sonsuza kadar sürer. Dikkatlerini dağıtmak için küçük bir numara, onları çeşitli uygun araba aktiviteleriyle meşgul etmektir. İpad’ler, tabletler, kitaplar ve diğer araba oyunları en güçlü silahınız olacak. Ayrıca herkesin bacaklarını esnetmesi için sık sık mola vermeyi ve dinlenmek için biraz zaman ayırmayı unutmayın.Seyahatiniz için tarih seçerken hava durumuna da dikkat edin. Uygun aktiviteleri planlamaya başlamadan önce hava durumunu kontrol edin.

 • Çocuklarınızı dahil edin:

  Çocuklarınıza planının bir parçası olmaları için fırsatlar verin. Çocukların ziyaret etmek isteyebilecekleri yerler hakkında harika fikirleri olması bazen büyük bir sürpriz olur. Karavan tesisine vardığınızda, kampınızı kurarken küçük işler için yardım isteyebilirsiniz – örneğin: yakacak odun bulmak, masa ve sandalyeleri kurmak gibi. Bu basit görevler onları meşgul edecek ve yolculukta kendilerini yardımcı hissetmelerini sağlayacaktır. Aynı zamanda daha büyük işlere odaklanabilirsiniz.

 • Çocuklarınızı kamp alanı nezaketini ve güvenliği hakkında bilgi verin:

  Gürültülü çocuklarınız hakkında komşunun şikayet etmesini kimse sevmez. Hiçbir şeyin eğlencenize bundan daha fazla engel olamayacağını biliyoruz. Çocuklarınız için kendi güvenlikleri ve komşu mahremiyeti için birkaç kural koymak asla kötü bir fikir değildir. Şunları içerebilir: başkalarının kamp alanında koşmamak, sabahın erken saatlerinde ve hava karardıktan sonra gürültüyü mümkün olduğunca azaltmak ve kamp ateşlerinin yakınında güvenlik uygulamak.

 • Çamaşırlarınızı hazırlayın:

  Özellikle bebekleriniz veya küçük çocuklarınız varsa, kamp yaparken kıyafetler göz korkutucu bir sorun olabilir. Bazı kamp alanlarında çamaşır yıkama olanakları bulunurken bazılarında bulunmayabilir. Bu nedenle giyecek kıyafetleriniz tükenmeden önce yeterince kıyafet hazırlamanız gerekir.

 • Eğlenceli aktiviteler oluşturun:

  Kamp tatili, şehrin yoğun hayatından kaçmak ve çocuklarınıza bol miktarda temiz hava ve fiziksel aktivite ile benzersiz deneyimler yaşatmak için harika bir fırsattır. Sizin ve çocuklarınızın katılabileceği bazı eğlenceli aktiviteler var, örneğin: yüzme, yürüyüş veya yıldızları seyretme. Çocuklarınız kesinlikle onları sevecek ve geri döndüklerinde arkadaşlarına anlatmak için sabırsız olacaklardır.

Karavan Almadan Önce Sorulması Gereken Sorular

 

 

 

İLGİLİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

SON EKLENENLER

Recent Comments