17 Nisan 2024
No menu items!
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Bruder EXP-4

En sevdiğiniz destinasyonları üstün konfor ve güvenlik içinde keşfedin.  Kurulum veya paketleme süresi olmadan BMW X5M and Bruder EXP-4, tüm diğer kamp stresini ortadan kaldırıyor.

En sevdiğiniz destinasyonları üstün konfor ve güvenlik içinde keşfedin.  Kurulum veya paketleme süresi olmadan Bruder EXP-4, tüm diğer kamp stresini ortadan kaldırıyor.

Süspansiyon, Şasi ve Kasa

Geliştirilen Bruder EXP-4,  kamp römorku olarak tasarlanmış. Kendi motoru ve şanzımanı olmadığı için daha ekonomik bir çözüm sunuyor. Bruder EXP-4, diğer arazi araçlarından daha farklı olan aerodinamik özelliği sayesinde tümsekleri, dalgalanmaları ve olukları çok rahat şekilde aşıyor.  Bruder süspansiyonu, arazide, seyahat ve kampçılıkta resmen devrim yaratıyor.  EXP-4 sadece kamp yapmak için engebeli araziyi düzeltmekle kalmıyor arazide hareket halindeyken dik yan eğimlere de karşı koyabiliyor.  Bu römorkun yüksekliği de ayarlanabiliyor. Yani neredeyse tüm SUV ve pick-up’lara bağlanabiliyor.

Son derece güçlü olan EXP-4 kasası kendi maksimum ağırlığının beş katından fazlasını kaldıracak şekilde tasarlanmıştır.  Şasi ayrıca hava geçirmez ve tamamen sızdırmazdır ve içine tuz, kum veya diğer döküntülerin girmesi için hiçbir açıklık bulunmuyor.  Alt takımda arka kurtarma noktaları ve isteğe bağlı bir Warn kurtarma vinci bulunuyor.

Birinci Sınıf  tasarlanmış EXP-4 gövde hücresi, 60 mm kalınlığa kadar kapalı hücreli, epoksi bağlı dörtlü dokuma fiberglas kompozit malzemeden yapılmıştır – kendi vücut ağırlığının 10 katına kadar dayanacak şekilde tasarlanmıştır.

EXP-4, 50c (122f) ortam sıcaklığında ve -20c yüksek irtifa koşullarında dayanıklılık açısından test edildiğinden arazi ortamının ne kadar zorlu olabileceğini anlıyoruz.

İç Dizayn; Anında Konfor

EXP-4’ün içinde, 6 ft genişliğinde ve 7 ft2 uzunluğunda oldukça geniş bir uyku alanı bulunuyor.  Üreticileri, iç mekan için “1.seviye konfor” sunduğu hakkında iddialı görünüyor. İç mekana baktığımızda bir adet çift kişilik yatağa ek olarak 1.8 metre uzunluğunda ek bir yatak daha bulunduruyor. Kabinin geri kalanı raf ve dolaplarla kaplanmış. Ayrıca kıyafet koymak için bir bölüm, USB portları ve LED aydınlatmalar gibi şeyler de eksik edilmemiş. İç mekan, ilave bir yatakla küçük çocuklar için alan sağlıyor. Ayrıca, altı kişilik aileler için çatı çadırları da takılabiliyor.

5,1’in üzerinde bir yalıtım değeri ile sıcak veya soğuktan korunmayı sağlıyor. İklim kontrollü klima veya iç ısıtma da eklenebiliyor.

Düşünülerek yapılmış iç dizaynı sayesinde, konforun yanı sıra büyük bir alan hissi sağlıyor.  Dahili USB şarj çıkışları ve LED ışıklar, büyük depolama raflarıyla birlikte uygun bir şekilde yerleştirilmiştir.

Mutfak; Kurulum Yok, Paket Yok

Kamp yapmak hiç bu kadar kolay ve rahat olmamıştı

EXP-4 mutfağı, işlevsel olarak ev gibidir ve gövdesinin tüm genişliğini ve yüksekliğini kapsıyor.  Hafif, son derece dayanıklı, su geçirmez dizaynı sayesinde temiz tutulması çok kolay.  Yemek pişirme gereçleri, tabaklar ve çatal-bıçaklar için yerin yanı sıra yiyecek ve kiler için geniş bir depolama alanı bulunuyor.

EXP-4’ün mutfak kapısı, açıldığında bir çatı görevi görerek tüm mutfak alanını kaplıyor.

Dış Dizayn; Çok Yönlü ve Her An Seyahat İçin Hazır

Her şey için bir yer ve her şeyin bir yeri var.

EXP-4, göze çarpmayan bir şekilde monte edilmiş yerleşik bir duş sistemi ile geliyor.  EXP-4’ün her iki tarafı, seçtiğiniz tente sistemine uyacak şekilde tamamen mahremiyet duvarları ile kapatılabiliyor, ayrıca mahremiyet kabinleri de mevcut.

Geniş depolama kapasitesine sahip iki büyük kilitlenebilir alanı daha uzun eşyalar için alan sağlıyor. Ayrıca, çatı tavan rafları veya çatı çubukları ile ek depolamaya sahip.  Bu alan çeşitli çatı çadırları, sörf tahtaları, snowboardlar, kanolar ve hatta bir tekne gibi eşyaların takılmasına izin veriyor.  EXP-4’ün arkasında sallanan bisiklet rafları da bulunuyor.

Her iki tarafa manuel veya tamamen elektrikli tente takılabiliyor.  EXP-4’te ayrıca 2 adet kurtarma noktası ve isteğe bağlı, göze çarpmayan şekilde monte edilmiş bir Warn elektrikli kurtarma vinci bulunur.

Her Arazide Güvenli ve Kararlı

EXP-4, hem yolda hem de arazide en üst düzeyde çekme performansı sağlayıyor.  Mükemmel dengelenmiş EXP-4, çekici aracı engellemiyor.

12 inçlik tekerlek hareketi ile arazide yalpalamıyor, sarsılmıyor veya zıplamıyor. Oluşan dalgalanmaları emiyor ve kontrol altında alıyor.

EXP-4 kasa şekli, verimliliği en üst düzeye çıkarmak için aerodinamik olarak üretiliyor.  EXP-4’ün konik arka şekli karavanlarda yaygın olarak görülen düz tasarımlardan önemli ölçüde daha verimli oluyor.

Görsel Kaynak: bruderx.com – gallery

Karavan Almadan Önce Sorulması Gereken Sorular

 

Önceki İçerikRekreasyon ve Doğa Sporları
Sonraki İçerikEkoturizm
İLGİLİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

SON EKLENENLER

Recent Comments