test
17 Haziran 2024
No menu items!
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
Ana SayfaHaberlerOutdoor HaberleriArı Kovanı İHA Takımı Desteklerinizi Bekliyor

Arı Kovanı İHA Takımı Desteklerinizi Bekliyor

İTO Marmara Anadolu İmam Hatip Lisesi,  Arı Kovanı İha Takımı öğrencileri kendi ürettiği ve Vızıltı ismini verdikleri ihaları ile insansız hava aracı teknolojisinin gelişimine katkı sağlamayı amaçlıyor.

İTO Marmara Anadolu İmam Hatip Lisesi,  Arı Kovanı İHA Takımı öğrencileri kendi ürettiği ve Vızıltı ismini verdikleri İHA’ları ile insansız hava aracı teknolojisinin gelişimine katkı sağlamayı amaçlıyor.

İTO Marmara Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden 5 öğrenci ve bir danışman hocanın katılımıyla bir araya gelen Arı Kovanı İHA Takımı, kendi okullarında bulunan atölyede üretimini yaptıkları otonom insansız hava aracı Vızıltı’yı geliştirmeye devam ediyor.

Otonom insansız hava aracı Vızıltı, iki ayrı modelden oluşuyor. Teslimat ve yük taşıma amaçlı üretilen model, saatte 45 km hıza, hobi amaçlı üretilen spor model ise saatte 80 km hıza ulaşabiliyor. Verilen görevleri tamamen otonom bir şekilde gerçekleştirebilmesi Vızıltı’nın en büyük özelliği. Ayrıca tam otonom uçuş yapan Vızıltı, otonom kalkış ve iniş de yapabiliyor.
2 kilo ağırlığında olan ve kendi ağırlığına ek 1 kiloya kadar da yük taşıma kapasitesine sahip olan bu insansız hava aracının yaklaşık 15 dakikaya kadar da uçuş süresi bulunuyor.

2021 Teknofest’de Liseler Arası İnsansız Hava Araçları yarışmasında, 314 takım arasından finallere kalmayı başaran ekip, İTO Marmara Anadolu İmam Hatip Lisesi’ndeki atölyelerindeki çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Arı Kovanı İHA Takımı, ar-ge çalışmalarını daha hızlı ilerletebilmek ve projelerini geliştirmek için sponsorluk desteğinizi bekliyor.

Neden Destek Olmalısınız?

En önemli nedenlerden birisi aracın yeni teknoloji, otonom insansız hava aracı olmasıdır. Türkiye’deki sayılı projelerden biri olan insansız hava aracı teknolojisinin gelişimine katkı sağlamada destek olarak diğer sponsor markalardan bir adım önde olabilirsiniz.

Arı Kovanı İHA Takımı, Teknofest 2021 Liseler Arası İnsansız Hava Araçları yarışmasında, 314 takım arasından finallere kalıp, 20. olarak yarışmayı tamamlamıştır. Böylece şirket isminizi prestijli bir projede duyurmuş olacaksınız.

Ekip olarak yenilikçi bir görüşe sahipler ve geliştirilebilir bir araç. Her sene katman katman iyileşen bir projeye katkıda bulunarak geleceğe yönelik yatırım yapmış olacaksınız.

Gelecek vaadeden bir lise projesine destekte bulunmuş olursunuz.

Diğer takımlara ilham olacak bir projenin destekçisi olacaksınız.

Temelleri sağlam bir takım oldukları için ilerleyen yıllarda başka projeler için de devamlılık sağlayacaklar.

İLGİLİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

SON EKLENENLER

Recent Comments