17 Nisan 2024
No menu items!
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
Ana SayfaHaberlerOutdoor HaberleriAKUT Sporcuları Formula Kite Şampiyonasına Katılacaklar!

AKUT Sporcuları Formula Kite Şampiyonasına Katılacaklar!

AKUT Spor Kulübü Kiteboard branşı sporcularından Derin Deniz Sorguç ve Derin Cem Baba U21 Formula Kite Milli takımına seçildiler. Ülkemizi Formula Kite Avrupa ve Dünya şampiyonalarında temsil edecekler.

AKUT Sporcuları Formula Kite Şampiyonasına Katılacaklar!

AKUT Spor Kulübü Kiteboard branşı sporcularından Derin Deniz Sorguç ve Derin Cem Baba U21 Formula Kite Milli takımına seçildiler. Ülkemizi Formula Kite Avrupa ve Dünya şampiyonalarında temsil edecekler.

Derin Deniz Sorguç, 2024 Paris Olimpiyatları için Olimpik Milli takım kadrosuna seçildi ve ülkemizi İspanya’nın Palma şehrindeki Formula Kite Pre-Olimpik yarışında temsil edecek.

Derin Deniz Sorguç ve Derin Cem Baba, 20 Eylül’de Yunanistan’da gerçekleşecek Nafpakos Avrupa Şampiyonasında ve 7 Ekim’de İtalya’da gerçekleştirilecek Cagliari Dünya Şampiyonasında ülkemizi temsil edecek.

Derin Deniz Sorguç Olimpik kadro ile 27 Mart’ta İspanya’da gerçekleştirilecek Princesa Sofia Regatta /Palma, 18 Nisan’da Fransa’da gerçekleştirilecek Hyeres Olympic Regatta yarışına ve 16 Mayıs’ta İtalya’da gerçekleştirilecek Gençler Dünya Şampiyonası’na katılacak.

AKUT Sporcuları Formula Kite Şampiyonasına Katılacaklar!  AKUT SPOR KULÜBÜ TARİHCE

Türkiye’nin dağda, doğada, depremde, selde, kaybolma vakalarında kurtarma çalışmaları yapan ilk sivil toplum kuruluşu AKUT’u 1996 yılında kuran kadro, bildiğiniz gibi dağcılardı. Başlangıçta hepimiz aktif spor yapan, sporcu kökenli insanlardık. AKUT, 2000’lerin başından 2016 yılı sonuna kadar yaklaşık 15 yıl boyunca, 7 kişilik yönetim kurulunda 3 ayrı branştan, 3 Milli Sporcuyla yol aldı. AKUT’un üstün başarılarının arkasında, yılların birikimiyle içselleştirdiğimiz spor kültürünün, spor disiplininin ve spor ahlakının büyük etkisi oldu…

Tiny House Akımı

 

SPORDA DA KALİTEYİ VE BAŞARIYI YÜKSELTMEK

2009 yılında, kendimizi tanımamızı ve içimizdeki kuvvetli taraflarımızı keşfetmemizi sağlayan, bizi mutlu ve başarılı kılan, yaşamdan aldığımız keyfi ve tatmini yükselten, bizi biz yapan sporun yaygınlaşması ve ülkemizin genç nüfusuna dayalı muhteşem potansiyelinin ortaya çıkarılabilmesine destek olmak amacıyla, AKUT Spor Kulübü’nü kurduk. AKUT gönüllülerini spora teşvik etmek, genç yeteneklere imkân yaratarak yerel, ulusal ve uluslararası spor karşılaşmalarında ülkemizi temsil edecek, derece elde ederek başarılarıyla bizi gururlandıracak, Milli Takıma girebilecek sporcular yetiştirmek, herkes için spor, sağlık için spor kültürüyle sağlıklı yaşamı desteklemek, arama kurtarmada olduğu gibi sporda da kaliteyi ve başarıyı yükselterek ülkemize değer katmak gibi doğrudan ve dolaylı hedefler koyduk…

 

 

İLGİLİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

SON EKLENENLER

Recent Comments