test
19 Haziran 2024
No menu items!
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
Ana SayfaOutdoorDoğa Sporları35. Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı

35. Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı

20 Ağustos tarihinde 35’incisi düzenlenecek olan Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı, dünyanın en prestijli açık su yüzme etkinliklerinden biri olarak gösterilmeye devam ediyor. Samsung’un 20 yıldır ana sponsoru olduğu ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından düzenlenen bu heyecan verici etkinlik, her yıl yüzlerce yerli ve yabancı yüzücüyü İstanbul Boğazı'nın sularında bir araya getiriyor.

Dünyanın en prestijli açık su yüzme etkinliklerinden 35. Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı 20 Ağustos tarihinde düzenlenecek. Samsung’un 20 yıldır ana sponsoru olduğu ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından düzenlenen bu heyecan verici etkinlik, her yıl yüzlerce yerli ve yabancı yüzücüyü İstanbul Boğazı’nın sularında bir araya getiriyor.

 

35. Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı, doğal güzellikleri ile tarihi zenginliğiyle ünlü İstanbul Boğazı’nda düzenlenen ve Asya Kıtası’ndan Avrupa Kıtası’na yüzülen tek yarış olarak uzun süredir devam ediyor. Bu yıl 35. kez düzenlenecek olan etkinlik, yüzme tutkunları için büyük bir heyecan kaynağı olmayı sürdürüyor.

 

Yarış, sadece Türkiye’den yüzücüleri değil aynı zamanda dünyanın dört bir yanından gelen katılımcıları da bir araya getirerek sporcuların dostça rekabet ruhu ile yarışmasını hedefliyor. Yarışa bu yıl rekor sayıda ülkeden başvuru yapıldı.  Türkiye’den toplamda 1331 (288 kadın ve 1043 erkek)  yüzücü İstanbul Boğazı’nda yüzmeye hak kazanırken,  78 ülkeden başvuru yapan 1310 yabancı yüzücünün (450 kadın ve 860 erkek) yarışmaya katılması bekleniyor.

 

35. Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı, yarışmacıların gücü, dayanıklılığı ve kararlılığına odaklanan bir etkinlik olmanın yanı sıra, İstanbul’un eşsiz güzelliklerini dünya çapında tanıtmaya da devam ediyor. Katılımcılar, 35. Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı’nda yüzmenin keyfini çıkarırken, İstanbul’un tarihi ve kültürel mirasını keşfetme fırsatı da yakalıyorlar.

 

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) tarafından ilk defa 23 Temmuz 1989’da Uluslararası Olimpiyat Komitesi desteği ve 68 yüzücünün katılımı ile düzenlenen yarış, 2022 yılında 50’den fazla ülkeden 2500’e yakın yüzücüyü bir araya getirmişti. 2010 yılından beri yarışı tamamlayan yüzücüleri “Kıtalararası Yüzücü” sertifikası ile ödüllendiren Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı, 2016 yılında Dünya Açık Su Yüzme Birliği (WOWSA) tarafından “Yılın En İyi Açık Su Yüzme Organizasyonu” olarak seçilmiş, 2019 yılında ise “Dünyanın En İyi 100 Açık Su Yüzme Yarışı” listesinde birinciliği elde etmişti.

 

Etkinlik Takvimi

Önceki İçerikAşırı Sıcaklar ve Sağlık
Sonraki İçerikAnason
İLGİLİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

SON EKLENENLER

Recent Comments