test
25 Haziran 2024
No menu items!
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
Ana SayfaKısa Kısa34. Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı

34. Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı

Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı’nın yabancı yüzücü kotası 12 saatte, 57 farklı ülkeden kaydolan sporcular tarafından dolduruldu. 496’sı kadın, 904’ü erkek olmak üzere 1400 yüzücü, yarışa başvuru yapmayı başardı.

Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı ’nın yabancı yüzücü kotası 12 saatte, 57 farklı ülkeden kaydolan sporcular tarafından dolduruldu. 496’sı kadın, 904’ü erkek olmak üzere 1400 yüzücü, yarışa başvuru yapmayı başardı.

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK)  tarafından düzenlenen, Avrupa ile Asya kıtaları arasında gerçekleştirilen ve dünyanın en iyi açık su yüzme yarışı olarak kabul edilen Boğaz içi Kıtalararası Yüzme Yarışı‘na katılmak için yabancı yüzücüler birbiriyle yarıştı. 5 Ocak’ta başlayan başvurulara en yoğun ilgi Rusya ve Ukrayna’dan geldi.

21 Ağustos 2022 tarihinde düzenlenecek olan yarışa, Türkiye’den katılmak isteyenler için son başvuru tarihi ise 31 Mart.

Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı Hakkında 

Herkes için spor” diyoruz.. Sizleri sağlıklı bireyler olmaya, sağlıklı toplumlar oluşturmaya çağırıyoruz…

Hedeflerini, spor bilincinin ve ahlakının geniş kitlelere ulaştırılması çerçevesinde oluşturan Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi; her yaştan, her kesimden ve her cinsiyetten insanın ayrım yapmaksızın, sporu hayatlarının bir parçası haline gertirmeleri için çalışmaya aralıksız devam ediyor.

Ulusal ve uluslararası alanda güçlü marka değeri ile Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı, yüzmeye gönül veren tüm insanları biraraya getirecek, ortak bir kulvarda seslerini kuvvetlendirecek ve daha uzaklara ulaşmasını sağlayacak bir etkinlik. Her yıl artan sporcu katılımı ile birlikte, toplumsal farkındalık ivme kazanıyor, olimpik ruh büyüyerek tüm kesimleri kucaklıyor, yarışların enerjisi Boğaziçi’nden Dünya’ya yayılıyor.

Kaynak: http://bogazici.olimpiyatkomitesi.org.tr/

Ekoterapi, İnsan-Doğa Arasındaki Karşılıklı Şifa

İLGİLİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

SON EKLENENLER

Recent Comments